Milyen juttatások adhatók a munkavállalóknak a nyári pihenés finanszírozására?
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Jelentősen gyengült a forint a bankközi devizapiacon. Szakértők szerint a befektetők pozíciózárásai okozzák a magyar fizetőeszköz gyengülését.
Jelentősen gyengült a forint szerdán reggel a bankközi devizapiacon, az eurót 252,60/70 forinton jegyezték, egy forinttal erősebben a kedd délutáni 251,65/75 forintos árfolyamnál.
A forint 34 bázisponttal 10,52 százalékra gyengült a plusz-mínusz 15 százalékos ingadozási sáv erős oldalán. Az euró kereskedése reggel 253 fölötti árfolyamon indult. A kereskedők napközben is gyenge forintra, 252,50-253,50 forint közötti euró jegyzésekre számítanak.
Piaci vélemények szerint az Európai Központi Bank csütörtöki kamatdöntő ülését megelőzően a befektetők valószínűleg pozíciókat zárnak, ez okozza a magyar fizetőeszköz gyengülését. A várakozások szerint 25 bázisponttal emelik fel a 2003 júniusa óta 2 százalékos euró övezeti alapkamatot.
A dollár jegyzése 214,40/55 forintra emelkedett az előző nap délutáni 213,50/70 forintról. A bankközi forintpiacon az overnight kamatszint nem változott, továbbra is 5,0-5,10 százalékon van.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Figyelembe kell venni azokat a feltételeket, amelyekkel mind a kiküldött, mind a társaság megfelel az adózási és számviteli előírásoknak, a rendeltetésszerű joggyakorlás elvéből következő elvárásoknak.
A könnyűzene mindig is elitellenes volt, nem kell csodálkozni, hogy az előadók ma is be-beszólnak a kormánynak – véli a szociológus-médiakutató és egyben punkzenész Hammer Ferenc. Szerinte a popzenét nem lehet a hatalom által megrendszabályozni, de azt nem tudni, hova vezet a fiatalok nyári fesztivál- és koncertlázadása. Interjú.
Hadházy Ákos szerint „Orbán smasszerei” voltak a tettesek, elküldte a picsába a minsizterelnököt.
Moszkvában már az internetes böngészésért is bárkit megbüntethetnek.