A hazai tőkepiacon is megértek a feltételek a vállalati kötvénypiac beindulására. Ahogy Szabó László, a MOL Treasury igazgatója az Ecoline-nak adott interjújában fogalmazott: a kamatkörnyezet alakulásának köszönhetően már a jó hitelminősítésű nagyvállalati kibocsátók is meg tudnak jelenni olyan kötvénnyel a piacon, amely a lakossági befektetőknek is vonzó lehet, a társaság szempontjából pedig kedvező költségszintű finanszírozási forrást jelent.
A MOL egy éves programja keretében első lépésként kétmilliárd forint névértékben 18 hónapos futamidejű, évi fix 6 százalékos kamatot fizető papírt dob piacra. A jövőben 3-6 havonta terveznek kibocsátásokat.