Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Jelentősen csökkent az amerikai Conference Board gazdaságkutató intézet fogyasztói bizalmi mutatója augusztusban. Az index utoljára 2009 áprilisában volt ilyen alacsony szinten.
Az 5000 háztartás megkérdezése alapján készülő index 44,5 pontra csökkent a júliusi 59,2 pontról. A szakértők 52 pontot vártak augusztusra.
A mutató februárban még 72 ponton, hároméves csúcson állt.
A jelenlegi helyzet megítélését jelző részmutató a júliusi 35,7 pontról 33,3 pontra csökkent, miközben a hat havi várakozások alindexe 74,9 pontról 51,9 pontra zuhant.
Arra a kérdésre, hogy "Jelenleg nehéz-e munkához jutni?", a felmérésben résztvevők 49,1 százaléka felelt igennel, ami több a júliusi 44,8 százaléknál. Eközben 5,1 százalékról 4,7 százalékra mérséklődött azok aránya, akik szerint "van bőven munkahely".
A következő hat hónapban több munkahelyre számítók aránya a júliusi 16,9 százalékról 11,4 százalékra csökkent, a kevesebb új munkahelyet várók aránya 22,2 százalékról 31,5 százalékra nőtt.
A megkérdezettek 14,3 százaléka vár bérnövekedést a következő hat hónapban. Ez az arány júliusban nagyobb, 15,9 százalék volt. A bércsökkenésre számítók aránya eközben 16,9 százalékról 18,7 százalékra emelkedett.
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
Az Onet és Bloomberg úgy tudja, elismernék az orosz területi nyereségeket.
A kabinet szerint kiemelt nemzetgazdasági érdek fűződik a dunakeszi járműgyártás fenntartásához.