Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal októberben és novemberben ismét speciális ellenőrzéseket végez, hogy megakadályozza a magánfőzéssel illetve bérfőzéssel előállított párlatok illegális kereskedelmi forgalomba kerülését - közölte a vámhivatal vám- és jövedéki szóvivője vasárnap.
Suller György Attila őrnagy közleménye szerint ennek érdekében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai fokozottan ellenőrzik majd a kiemelt kockázatú területeket: az alacsony árkategóriájú vendéglátó-ipari egységeket, a piacokat, a vásárokat, és azokat a közterületeket, ahol párlatok értékesítésére lehet számítani.
A jogsértések visszaszorításának érdekében az ellenőrzések során a NAV szakértői intézete által üzemeltetett alkoholvizsgáló mobil laboratóriumok is segítik az ellenőrzést végzők munkáját.
A szóvivő a közleményben hangsúlyozza, hogy az ellenőrzések nem azokra a személyekre vonatkoznak, akik magánfőzésre vonatkozó szabályok betartásával kizárólag saját fogyasztásra állítanak elő párlatot.
A pénzügyőrök továbbra is kiemelt figyelmet fordítanak az egyéb jövedéki termékekre, különös tekintettel az adójegy nélküli dohánygyártmányokra, ahol az illegális kereskedelem kockázata a legnagyobbnak tekinthető - olvasható a közleményben.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Nyolcan megsérültek a ráfutásos balesetben.
Ha kétségei merülnének fel, akkor nézze meg a 2025-ös év első negyedéves számait.
Kijev rákényszerülhet arra, hogy igazságtalan tűzszünetet kössön.