A szerződések érintik a repülés, a pénzügyek, a vasúti szállítás, a bányászat, a távközlés, az építőipar, a környezetvédelem, az oktatás és a gyógyszeripar területét. Az aláírásokra az ötödik kínai-kanadai üzleti fórum alkalmával került sor, amelyen több mint 500 meghívott volt jelen.
Harper korábbi közleményéből az is kiderül, hogy Pekingben megállapodás született: a kanadai Cameco Corp és más kanadai urángyártók értékesíthetik termékeiket az atomenergia legnagyobb piacára, Kínába. Részletek egyelőre nem ismeretesek.
A fórumon a kínai vendéglátókat a legmagasabb szinten Li Ko-csiang kínai miniszterelnök-helyettes képviselte. A két politikus megbeszélésein Harper hangsúlyozta, országa nagy jelentőséget tulajdonít Kínához fűződő kapcsolatainak, és a két ország közötti párbeszéd és konzultáció szorosabbra fűzését szorgalmazta.
A Hszinhua hírügynökség szokatlan módon közzé tett egy a Harper látogatásának eddigi eredményeit tartalmazó, 22 pontba szedett listát. Ebből az utolsó pont csupán, hogy a két ország vállalatai több mint 20 kereskedelmi megállapodást írtak alá.
A kanadai miniszterelnök második alkalommal jár Kínában, 5 napos látogatásának pekingi szakaszát befejezve a dél-kínai Kuangcsouba és Csungkingba utazik tovább.