Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 145,68 pontos, 0,76 százalékos csökkenéssel, 19 046,83 ponton zárt kedden.
A részvénypiac forgalma 11,5 milliárd forint volt, a vezető részvények árfolyama vegyesen alakult az előző napi záráshoz képest.
Gabler Gergely, az Erste Befektetési Zrt. elemzője azt emelte ki, hogy a kereskedést a reggeli negatív hangulat alapozta meg: a Moody's hitelminősítő hat európai országot minősített le. Ennek ugyan már nagy hatása nincs, hiszen az európai adósságválásággal mindenki tisztában van. A vártnál gyengébb januári amerikai kiskereskedelmi forgalom viszont lefelé vitte a tőzsdéket.
Az elemző szerint a Mol árfolyamának "nem tett jót", hogy az INA a vártnál kissé rosszabb negyedéves gyorsjelentést tett közzé, ráadásul előbb, mint azt a piac várta. Az OTP árfolyama a nemzetközi hangulat miatt esett. Gabler Gergely kifejtette: a Richter árfolyamára nyomást gyakorol az, hogy az állam adogatja el a magán-nyugdíjpénztári vagyonból átvett részvényeket. Bár az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) korábban azt közölte, hogy az értékesítést "piacérzékeny" módon tervezik, a gyógyszeripari részvény árfolyama mindaddig nem tud erőteljesebben emelkedni, ameddig a piac fel nem szívja az értékesítendő csomagot. Ez még hónapokig eltarthat - vélekedett Gabler Gergely.
Varga Zoltán, a QUAESTOR Zrt. elemzője változékonynak nevezte a kereskedés hangulatát a hétfői bizonytalankodás után. Délelőtt még az emelkedés volt a jellemző, majd délután profitrealizálási hullám érkezett, melyet a kedvezőtlen tengerentúli piacnyitás váltott ki. A BÉT a nemzetközi trendekkel együtt mozgott, továbbra is "érik" egy nagyobb negatív korrekció, azonban fontos támaszok egyelőre nem törtek meg. A hazai vezető részvények közül kiemelhető a Magyar Telekom, mely egész napos emelkedés után komoly pluszban fejezte be a napot.
A Mol 120 forinttal, 0,62 százalékkal 19 180 forintra csökkent, 1,2 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 110 forinttal, 2,72 százalékkal 3 930 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 7 forinttal, 1,31 százalékkal 543 forintra erősödött, forgalma 1,0 milliárd forint volt. A Richter papírok árfolyama 185 forinttal, 0,49 százalékkal 38 170 forintra nőtt, a részvények forgalma 634,3 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 69,6 millió forintos forgalom mellett 40 forinttal, 0,24 százalékkal 16 740 forintra emelkedett. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1 291,14 ponton zárt kedden, ez 9,42 pontos, 0,72 százalékos csökkenés a hétfői záráshoz viszonyítva.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Lezárult a nyomozás a parkfenntartási biznisz néven ismert ügyben. Az ügy főszereplője tavaly őszi kihallgatásán elismerte, hogy irreálisan magas összegeket kaptak azokért a kertészeti munkákért, amelyeket különböző önkormányzatoknak végeztek – értesült a HVG.
Az Európai Parlament vitát tartott a Pride-ról, amelyen több mint 70 képviselő személyesen is részt vett.