Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Gyengült az amerikai Conference Board gazdaságkutató intézet fogyasztói bizalmi mutatója márciusban, gyakorlatilag a szakértők által várt szintre csökkent.
Az 5000 háztartás megkérdezése alapján készülő index 70,2 pontra csökkent a februári 71,6 pontról. A szakértők 70,3 pontot vártak márciusra. A jelenlegi helyzet megítélését jelző részmutató a februári 46,4 pontról 51,0 pontra, 2008 szeptembere óta a legmagasabb szintre nőtt, miközben a hat havi várakozások alindexe 88,4 pontról 83,0 pontra gyengült.
A "jelenleg nehéz-e munkához jutni?" kérdésre a felmérésben részt vevők 41,0 százaléka felelt igennel, többen a februári 38,6 százaléknál. Eközben 7,0 százalékról 9,4 százalékra nőtt azoknak az aránya, akik szerint "van bőven munkahely".
A következő hat hónapban több munkahelyre számítók aránya a februári 18,8 százalékról 17,3 százalékra mérséklődött, a kevesebb munkahelyet várók aránya 16,4 százalékról 18,3 százalékra emelkedett.
A megkérdezettek 15,8 százaléka vár bérnövekedést a következő hat hónapban. Ez az arány februárban némileg kisebb, 15,5 százalék volt. A bércsökkenésre számítók aránya eközben 13,0 százalékról 14,6 százalékra nőtt. A következő 12 hónap átlagos inflációjára vonatkozó várakozás a februári 5,5 százalékról 6,3 százaléka, 2011 májusa óta a legmagasabb szintre emelkedett.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.