Kormánypárti képviselőket kérdeztünk, azaz sok esetben csak kérdeztünk volna arról, hogy szerintük a jelenlegi kormány gazdaságpolitikájának mekkora szerepe van a forint gyengülésében. A megkérdezettek többsége nem válaszolt.
Aki mégis, az szinte kizárólag a világgazdasági folyamatokat okolta a helyzetért. Kivéve Pokorni Zoltánt, aki – bár azt mondta, nem ért hozzá – elképzelhetőnek tartotta, hogy a kormánynak pénzügypolitikájának is van köze a dologhoz.