Online adatszolgáltatási kötelezettség
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Az MSZP országgyűlési képviselője szerint a több mint hárommilliárd forintos jutalék miatt kaphatják Erzsébet-utalványban, és nem készpénzben a 10 ezer forintot a nyugdíjasok.
A jutalékot az utalványokat kibocsátó Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány kapja – közölte Korózs Lajos, az Országgyűlés népjóléti bizottságának alelnöke a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány fővárosi épülete előtt tartott sajtótájékoztatóján. Hozzátette, hogy ha készpénzben adnák oda a juttatást, akkor nem lenne semmilyen jutalék.
Korózs Lajos szerint senki nem nyilatkozott arról, hogy az utalványok áfával együtt több mint 35 milliárd forintos összege melyik költségvetési soron található, és milyen jogcímen utalta át a kormány, ha egyáltalán átutalta. Az ellenzéki politikus szerint a kormány semmilyen dokumentumot nem mutatott be, hogy megrendelte-e az utalványokat.
Az MSZP-s politikus közölte, hogy a hírek szerint január 1-jével megszűnik az alapítvány, ezért kérdéses, hogy a beváltott utalványokat kivel fogják elszámolni a cégek. Egyúttal felhívta a figyelmet arra, hogy a sorozatszámmal ellátott Erzsébet-utalványokra szigorú bizonylatolási szabályok vonatkoznak.
Külföldi vállalkozások esetén lehetőség vagy kötelezettség az online adatszolgáltatás?
Hogyan és mikor lehet elrendelni a rendkívüli munkavégzést?
Óriási már a zaj a közösségi médiában. Érdemes még pénzt költeni a tartalommarketingre? Hogyan lehet ezt jól csinálni?
Az ingatlan bérleti díja és a kapcsolódó költségek elszámolhatók a költségként? Milyen járulékokat kell fizetni?