Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Új lakás vásárlását lakásépítési...
Új lakás vásárlását lakásépítési kedvezmény (LÉK) keretében támogatja az llam. Egy gyermek után kilencszázezer, a második után egymillió-ötszázszázezer forint, a harmadik után egymillió-négyszázezer, a negyedik után nyolcszázezer forint, minden további gyermek esetében pedig kettőszázezer forint támogatás jár. A fiatalok otthonteremtési támogatása (FOT) esetében ezek a támogatások feleződnek, de ezt a kedvezményt használt lakás vásárlására is fel lehet használni.
A LÉK esetében lehetőség van arra, hogy a támogatást csupán tervezett gyermek/ek után vegye fel a házaspár. Az állam ezt az úgynevezett megelőző kölcsönt mindenféle költség nélkül biztosítja. Ha valamilyen oknál fogva a vállalt gyermek/ek nem születnek meg a kitűzött határidőig, a támogatást vissza kell fizetni.
A LÉK új lakás építéséhez vagy vásárlásához nyújt támogatást. A támogatással megvásárolható ingatlan értékét, illetve a szobaszámot a törvény a méltányolható lakásigényként határozza meg. 4 fős család esetében legalább két szoba, de legfeljebb négy lakószoba jelenti a méltányolható lakásigényt. Vételárban ez két szoba esetén, Budapesten 15, míg vidéken 14 millió forintos maximális árat jelent.
FOT (’fél szocpol”) | gyermekenként járó összeg | összes támogatás |
Az első gyermek után: | 450.000 Ft | 450.000 Ft |
A második gyermek után: | + 750.000 Ft | 1.200.000 Ft |
A harmadik gyermek után: | + 700.000 Ft | 1.900.000 Ft |
A negyedik gyermek után: | + 400.000 Ft | 2.300.000 Ft |
Minden további gyermek után: | + 100.000 Ft |
LÉK („szocpol”) | gyermekenként járó összeg | összesen |
Az első gyermek után: | 900.000 Ft | 900.000 Ft |
A második gyermek után: | + 1.500.000 Ft | 2.400.000 Ft |
A harmadik gyermek után: | + 1.400.000 Ft | 3.800.000 Ft |
A negyedik gyermek után: | + 800.000 Ft | 4.600.000 Ft |
Minden további gyermek után: | + 200.000 Ft |
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Mozikban a film, amely valóra váltotta Scarlett Johansson álmát. Neki már biztos jó, de jól jár-e mindenki más, aki nem Scarlett Johansson?
Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.
Dietetikus segítségével vesszük sorra, hogyan segíthet a tojás izmaink gyarapításában, és érdemes-e nyersen fogyasztani.
A Pfizer vezérével folytatott titkos üzenetváltásai miatt.
A vitát a Szociáldemokrata frakció kezdeményezésére szerdán délután tartják.