Baleset miatt torlódik a forgalom az M5-ösön Ócsánál
A mentés idejére lezárták az egyik sávot.
A kormányszóvivő szerint a konzultáció eredménye irányadó a magyar közéleti szereplők számára, és azon lesznek, hogy Brüsszelben is meghallják.
Szerveződni kezdtek az orvosok a kormány terve miatt, amely visszakényszerítené az állami ellátásba a magánorvosokat.
A büntetett előéletű férfi hasonló bűncselekmény miatt jelenleg más büntetőeljárás hatálya alatt áll. Nem tett vallomást, de panaszt a gyanúsítás ellen igen.
Arról kérdezték a külügyminisztert, ha annyira aggódik a magyar hallgatók sorsa miatt, hajlandó lenne-e lemondani kuratóriumi tagságáról a Széchenyi István Egyetemért Alapítványban.
Mire mehet ki az a rendelet, amely lehetővé teszi, hogy a tankerületek csak nyáron rúgják ki a polgári engedetlenségben részt vevő pedagógusokat? Készül a Nagy Nyári Leszámolás, vagy Pintér elengedte a gyeplőt, és azt akarja mutatni, hogy a tiltakozás annyira felesleges, hogy még csak retorzió sem jár érte?
Kormánytagok veszíthetik el havi 1-1,5 milliós mellékállásukat a modellváltó egyetemeket fenntartó alapítványoknál az Erasmus-botrány hatására, de a helyükre kerülhetnek majd új bizalmi emberek, ráadásul egyre több helyen neveznek ki még náluk is jobban kereső alapítványi főigazgatót.
A 44 éves férfi teljes beismerő vallomást tett.
Hadházy Ákos feljelentést tesz az ügyben, a hegyvidéki önkormányzat szerint már a feltételezés is bántó, és a politikai haszonlesést szolgálja.
Őrizetbe vették azt a 35 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy egy rendőrt megölt, kettőt pedig megkéselt tegnap éjszaka Újbudán.
Sok részlet még nem ismert a csütörtök esti rendőrgyilkosság ügyében, de az már látszik, hogy a támadóról a környezetében korábban is az a kép alakult ki, hogy indulatos, agresszív ember. A rendszerváltás utáni magyarországi rendőrgyilkosságoknál volt, hogy tapasztalt bűnözők öltek, volt, hogy begőzölt garázdák. Az életüket veszítő rendőrök között akadt főtörzsőrmester, és több főnyomozó is.
Különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettének kísérletével vádolja a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Főügyészség a férfit.
A szervezet nem tett mást, csak éves jelentésében összefoglalta, mi minden történt tavaly Magyarországon, ami sérti az emberi jogokat, a jogállamiságot és a demokráciát. Hosszú a lista.
Egy rendőr meghalt, kettő pedig megsérült, mikor csütörtök éjszaka egy őrjöngő férfi rájuk támadt Újbudán. Több szemtanú is rögzítette, amint ártalmatlanná teszik a rendőrökre támadó férfit.
Emberölés miatt elrendelte a Pécsi Járásbíróság a férfi letartóztatását.
Az ügyészség nagyobb értékre elkövetett lopás bűntette miatt emelt vádat négy emberrel szemben.
Cinikusnak, embertelennek és megfélemlítést célzónak nevezte a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete az új kormányrendeletet.
A gyanúsítottat ismerték a környéken, állítólag "szeretett beszólni másoknak".
A 35 éves férfi egy kalapáccsal próbált bejutni szomszédja lakásába, amikor kiérkeztek a rendőrök.
A Fővárosi Törvényszék nem jogerős ítélete szerint a közmédiának fejenként 1,5 millió forintot kell fizetnie sérelemdíjként a felpereseknek.