szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Öngyilkosságban közreműködés vádjával kezdődött büntetőper egy aneszteziológus szakápoló ellen a Pesti Központi Kerületi Bíróságon.

   
Tragikus történet
Az eljárás adatai szerint az áldozat Svájcban többször is megkísérelte már az öngyilkosságot, pszichiáterhez járt, a magyar klinikán pedig féltucatnyi plasztikai műtétet végeztek rajta, és
továbbiakat is tervezett. A vádlott bizalmas viszonyba került a nővel, kérésére gyógyszereket szerzett neki, egy ízben például 20 doboz Eunoctint. Az ügyészség szerint abban állapodott meg a nővel, hogy öngyilkosságához szerez gyógyszereket, kanült, infúziót,
és segít használatukban. Ezért cserébe az áldozat felajánlotta, hogy eladja kocsiját, és a vételárat a vádlott kapja meg. A vád szerint 2001. január 29-én Budapesten egy személygépkocsiban az aneszteziológus beültette a kanült a nő karjába, és leukoplaszttal leragasztotta, átadta neki a gyógyszereket, az infúziós felszerelést, és elmagyarázta használatukat, majd elváltak. A nőt nem sokkal később egy fővárosi szállodában találták meg holtan.
Az ügyben korábban már felmentették a vádlottat bizonyítottság hiányában, ám ezt az ítéletet a Fővárosi Bíróság megalapozatlanság miatt hatályon kívül helyezte, és új első fokú eljárást rendelt el.
   
A megismételt eljárás első tárgyalásán pénteken a vádlott nem kívánt vallomást tenni, de kijelentette, hogy nem érzi magát bűnösnek.
   
A vádbeli cselekményért a törvény szerint öt évig terjedő szabadságvesztés szabható ki. A vád szerint az aneszteziológus szakápoló egy, plasztikai műtéteket végző budapesti magánklinikán dolgozott, és ott ismerkedett meg az áldozattal, egy magyar-svájci állampolgárságú nővel. 
    
A vádlott az eljárás során azzal védekezett: hogy a nő érzelmileg zsarolta, mondván, hogy úgyis öngyilkos lesz.
   
A férfi elmondása szerint meg volt győződve arról, hogy helyesen járt el, így szerelhette le a nő öngyilkossági szándékát.
   
A vádlott a helyszínen készült fényképek kapcsán korábban kifejtette: a holttest helyzetéből arra következtet, hogy külső, harmadik személy közreműködése nélkül a nő nem hallhatott meg. Egyedül nem tudta volna magának adagolni a különböző gyógyszereket, kezelni az infúziót.
   
A PKKB novemberre napolta az aneszteziológus ellen öngyilkosságban közreműködés vádjában indult büntetőpert. A következő tárgyaláson a tanúkat és a szakértőket hallgatják meg.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!