Magyarország nevezetességei a Szentkirályi palackokon

A Szentkirályi ásványvíz palackjain az idén Magyarország nevezetes épületei leszne láthatóak. A forgalmazó társaság célja hazánk építészeti örökségének megőrzése és népszerűsítése itthon és azokban az országokban, ahol kapható az ásványvíz.

  • hvg.hu hvg.hu
Magyarország nevezetességei a Szentkirályi palackokon

Balogh Levente, a Szentkirályi Kft.
ügyvezetője. Ismeretterjesztés palackpostával
© Müller Judit
Idén januártól kezdődően a Szentkirályi ásványvíz címkéin hazánk nevezetes épületei és tájegységei lesznek láthatóak. A sort a Parlament nyitja, majd minden egymilliomodik palacknál egy újabb magyar nevezetesség jelenik meg, mint például a Kecskeméti Városháza, az Esztergomi bazilika, a Szegedi dóm, a gyulai és az egri vár, valamint a világörökség részét képező pannonhalmi apátság, vagy a Tihanyi-félsziget.

Az épületek fotóján kívül egy rövid leírás is megtalálható lesz az adott nevezetességről, így a Parlamentről az alábbiak olvashatók majd a palack hátoldalán: A magyar Parlament 1885-től 17 éven át épült. A külső falakon sok száz címer, 90 szobor látható. Az épületben 153 szobor kapott helyet, a kupolacsarnokot a magyar uralkodók szoborgalériája díszíti. Alkotója: Steindl Imre.

Az ásványvizet kitermelő és forgalmazó társaság célja a kezdeményezéssel hazánk építészeti örökségének megőrzése és népszerűsítése itthon és azokban az országokban, ahol kapható Szentkirályi ásványvíz.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?