szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Pályázatot hirdet fotósok részére a Magyar Sörgyártók Szövetsége. Az - értelemszerűen sörrel kapcsolatos - alkotásokat a szövetség közleménye szerint december 1-ig várják.

A Magyar Sörgyártók Szövetsége megismétli a 2005-ben zajlott „Sörözni jó” fotópályázatát - írja a MSSZ közleménye. "A baráti sörözések hangulatát megörökítő alkotásokat december 1-jéig lehet elküldeni postán a Magyar Sörgyártók Szövetsége címére (1052 Budapest, Fehérhajó u. 8-10., III. em. 1.) vagy emailben a mssz@sorszovetseg.hu címre, illetve a pályázók közvetlenül is feltölthetik munkáikat a pályázat hivatalos honlapján: www.sorszovetseg.hu/foto.

A versenyre bárki nevezési díj nélkül pályázhat, aki elfogadja a kiírók feltételeit és a beküldött fotók szerzői jogi birtokosa. A részvevők egymás alkotásaira is szavazhatnak a pályázat hivatalos oldalán. A pályázati határidő lejártát követően a szavazatokat összesítik és a legtöbb ajánlást kapott alkotás készítője, valamint a szakmai zsűri által kiválasztott fotó alkotója értékes jutalomban részesül.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Gazdaság

A sörünk fele adó

Négy százalékkal növelték termelésüket 2005-ben a Magyar Sörgyártók Szövetségéhez tartozó vállalatok tavaly az előző évhez képest – ismertette Kiss Elemér, a szövetség leköszönő elnöke.

Itthon

Mit főznek bele a gyárak a sörünkbe?

Mitől savanyú néha a kocsmai sör? Jót tett-e a multicégek megjelenése a hazai iparnak, s isszuk-e még a sörnek látszó import bóvlikat? Hogyan válasszunk, ha jó sört akarunk inni, s egyáltalán mi kerül a gyártás során a habzó italba? A hvg.hu gigantikus gyárban járt, kisüzembe látogatott, szakembereket faggatott, választ ad a kérdésekre.

MTI Plázs

Nem a sörtől nő a sörhas

A sör, azaz a folyékony kenyér a közhiedelemmel ellentétben nemhogy nem hizlal, hanem egyenesen fogyaszt – vélik lengyel kutatók.

Itthon

Kis magyar sörténelem

Már a görögök is… Hát nem – ők nagyon nem. Néhány évezreddel korábban kezdődött. Az ókori Mezopotámia és Egyiptom népei ma is vitatkozhatnának arról, hogy kié a szabadalom, ha nem pusztultak volna ki. De a sör azért megmaradt.