A levélben a nagykövetek azt panaszolták, hogy a külföldi befektetők jogbizonytalansággal és az átláthatóság hiányával szembesülnek Magyarországon - írta a Der Standard. Mindenekelőtt az ORTT frekvenciadöntései és a pécsi vízmű üzemeltetőjével felmondott szerződés került viták középpontjába - idézte fel.
A szerző idézi Dezső Attilát, a CHSH osztrák jogtanácsadó cég egyik vezető magyarországi tagját. Dezső szerint ezek az ügyek problematikusak ugyan, de túlzottnak tartja sok kommentátor "szinte hisztérikus" reakcióját. "Semmiképp sem lehet (ezeket az ügyeket) trendnek tekinteni" - mondta. Szerinte Magyarországon más közép-kelet-európai országokkal összehasonlítva nem romlott a jogállamiság helyzete. A sok negatív szalagcím az újságokban arra vezethető vissza, hogy maguk a magyarok mindent nagyon pesszimistán látnak - vélekedett Dezső.
Ami viszont más megfigyelőket különösen aggaszt, az a döntések mögötti politikai hátszél - írta a szerző. Mint fogalmaz, a frekvenciák újraosztását illetően az ellenzéki Fideszhez közel álló Sólyom László államfőtől indult ki a nyomás. Pécsen is egy konzervatív polgármester próbálja a vízmű feletti ellenőrzést megszerezni. Mindenesetre - fűzte hozzá - populista kijelentései ellenére az Orbán-kormány 2002-ig nagyon óvatosan bánt a külföldi befektetőkkel.
Dezső Attila szerint jó irányba tett lépés például a 2010-ben életbe lépő korrupcióellenes törvény. Problematikusnak tartja ellenben a hatóságok túlságosan formalista (a jogi formaságokhoz ragaszkodó) megközelítését, például a pályázati döntéseknél.
Vitát váltott ki a budapesti nagykövetek levele
Heves vitát váltott ki Magyarországon a kilenc budapesti nagykövet közös levele - írta szerdai számában egy osztrák napilap.

Pride után: megpróbálják-e börtönbe küldeni Karácsony Gergelyt?
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Érvénytelen népszavazásra hivatkozik Orbán Viktor, amikor a Pride elutasítottságáról beszél
Még több százezer szavazatra lett volna szükség ahhoz, hogy érvényes legyen a 2022-es referendum, mégis ezt tekinti a kormány a népakarat megnyilvánulásának.
Az aszállyal a kormány se tud mit kezdeni: jelentősen drágult a HVG bevásárlókosara júniusban
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Annyira alacsony a Duna vízállása, hogy figyelmeztetést adott ki a rendőrség
Alkotmánybírósághoz fordul az Országos Bírói Tanács az igazságügyi törvények miatt
Tizenhárom év börtönre ítéltek Oroszországban egy volt védelmi miniszterhelyettest
Timur Ivanovot a bíróság különösen nagy értékű sikkasztásban, valamint bűnszövetkezetben elkövetett, ugyancsak különösen nagy értékű pénzmosásban találta bűnösnek.
Szeretettel Brüsszelből: több mint egy éve kormány nélkül Európa fővárosa
Szertefoszlik Orbán legyőzhetetlenségének mítosza
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
Timothy Garton Ash: Milosevics sorsa várhat jövőre Orbánra
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.
Várkonyi Andrea: A fanyalgóknak és a kötekedőknek azt kellene látniuk, hogy mi legalább segítünk
„Ne hagyja magát!” – Orbán Viktor támogatásáról biztosította a Csík Zenekar énekesnőjét
A Quimby azt kéri a Pride után, hogy minden szervező szóljon nekik, mielőtt rendezvényeken használnák a zenéiket
Megöltek egy nőt Bácsalmáson
A tettes a korábbi élettársa volt, aki a támadás folyamán életveszélyesen megsebesítette a közös gyereküket, majd magával is végzett.