Pintér Sándorra hivatkozott - elfogták az álezredest

A Budakörnyéki Bíróság előzetes letartóztatásba helyezte augusztus 2-án azt a férfit, aki magát a Belügyminisztérium alkalmazottjának kiadva két vállalkozótól kísérelt meg pénzt beszedni.

  • HavariaPress HavariaPress
Pintér Sándorra hivatkozott - elfogták az álezredest

Egy vállalkozó tett feljelentést a rendőrségen július 25-én, hogy egy férfi magát a Belügyminisztérium alkalmazottjának kiadva, felszólította őt, hogy a Belügyminisztérium kezelésében álló ingatlanokon tervezett beruházások összértékének 1 százalékát, 60 millió forintot, illetve a beruházást lebonyolító vállalkozás részre további 5 százalékot, 300 millió forintot fizessen ki. A csaló egy másik vállalkozót is megkeresett azonos követeléssel.

A Készenléti Rendőrség munkatársai július 31-én azonosították és elfogták az álezredest, akit a Budakörnyéki Bíróság augusztus 2-án előzetes letartóztatásba helyezett. A bizonyítékok alapján feltételezhető, hogy a férfi korábban más vállalkozókat is próbált fizetésre kényszeríteni. N. László ellen csalás kísérlete miatt indult eljárás.

Kádár Tamás: Nincs jó válasz

Kádár Tamás: Nincs jó válasz

Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.