Meghalt a tüdőrákos férfi, aki hónapokig nem kapott kezelést

Már nem segített a műtét azon a 62 éves gábortelepi férfin, aki hónapokig nem kapott kezelést a tavaly szeptemberi diagnózisa után. Csak azután indult el a terápiája, hogy bemutatták az esetét június elején a Házon kívül című műsorban – hangzott el a keddi RTL Híradóban.

  • unknown unknown
Meghalt a tüdőrákos férfi, aki hónapokig nem kapott kezelést

A férfit a diagnózis után egyik vizsgálatról küldték a másikra, és a kilenc hónapos várakozás alatt a daganat tovább nőtt. Hiába műtötték meg kétszer is az elmúlt hetekben Szegeden, nem tudták megmenteni az életét, pedig az utolsó operáció előtt nagyon bizakodó volt.

A házaspár azért kereste meg korábban a Házon kívül című műsort, mert azt gyanították, hogy a férfi azért nem kap gyors segítséget, mert kispénzű és vidéki. Pedig egész életben dolgozott és fizette a társadalombiztosítási járulékot.

A legutolsó műtétje után mélyaltatásban tartották és már nem ébredt fel. Orvosa szerint addigra a daganat már olyan nagyra nőtt, hogy kockázatos volt az operáció. Pénteken halt meg.

Felesége elmondta, hogy ki tudták venni ugyan a daganatot, de férje tüdeje és keringése már nem tudott megfelelően működni, a veséje is kezdett leállni.

Kovácsy Zsombor egészségügyi szakjogász szerint hiba, ha valakinek nem kezdik el időben a kezelését, és ezért felelősséget kell vállalnia az adott orvosnak illetve egészségügyi szolgáltatónak.

A szakember szerint a családnak betegjogi képviselő segíthet kideríteni, ki hibázott, vagy bírósághoz fordulhatnak. A hozzátartozók az Országos Tisztifőorvosi Hivatalnál is kérhetik az ügy hatósági vizsgálatát.

Gyakrabban rúgják meg a nőket – a Heim Pál kórház sürgősségijén dolgozók 100 százaléka tapasztalt agressziót munka közben

Gyakrabban rúgják meg a nőket – a Heim Pál kórház sürgősségijén dolgozók 100 százaléka tapasztalt agressziót munka közben

Leggyakrabban kiabálással, sértegetéssel, káromkodással és becsmérlő fenyegetéssel találkoznak a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet dolgozói, de előfordul, hogy a hozzátartozók vagy a betegek leköpik, megrúgják, fellökik vagy szexuálisan inzultálják őket – derül ki a dolgozókat érő erőszakról szóló kutatásból.