szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A budapesti főpolgármester szerint az lenne a jó, ha a szeretet a politikai közhelyszótárból bekerülne a hétköznapjainkba.

Performansszal egybekötött sajtótájékoztatót tartott a Budapest Pride, amelyen felszólalt Karácsony Gergely is. A Márce tudósítása szerint  a főpolgármester köszönetet mondott azoknak, akik az elmúlt évtizedekben az leszbikusok, melegek, biszexuálisok és transzneműek (LMBT) jogegyenlőségéért küzdő mozgalmakat szervezték, és azoknak az önkormányzatoknak is, akik idén kihelyezték a szivárványzászlót.
„Azok az emberek, akik 25 éve elkezdték a Pride-ot szervezni, nagyon sokat tettek azért, hogy Budapest egy elfogadóbb város legyen, mert egy elfogadóbb város mindannyiunk számára sokkal jobb” – mondta.
Karácsony szerint az lenne a jó, ha a szeretet a politikai közhelyszótárból bekerülne a hétköznapjainkba, és ez nem csupán az LMBT emberek elfogadása esetében fontos, de akkor is, amikor parkolunk, amikor vigyázunk a közterületeinkre, vagy amikor maszkot hordunk nemcsak önmagunk, de mások egészségének védelme érdekében.
A főpolgármester arra is emlékeztetett, tavaly egy olyan programmal szerezte meg a budapestiek többségének támogatását, amely azt hirdette, „Budapest mindenkié”. Ennek a programnak a szellemiségében ment el a Budapest Pride sajtótájékoztatójára, és ígéretet tett arra, hogy az elkövetkező években is így tesz.
A koronavírus-fertőzés veszélye miatt a Budapest Pride szervezői idén úgy döntöttek, elmarad a szokásos felvonulás, amely az elmúlt években több tízezer embert vitt ki az utcára. A Budapest Pride így idén az online térbe költözött.
Az idei évben sem maradtak el a szélsőjobboldali homofób provokációk, több helyen is letépték az önkormányzatok által kifüggesztett szivárványzászlókat. A Légió Hungária szélsőjobboldali szervezet ma is akciózott a Főpolgármesteri Hivatal előtt, egyik tagja „Stop LMBTQstb Propaganda” feliratot festett az épület elé, amelyre a városvezetés nemrégiben a szivárványos zászlót is kihelyezte.

Performansszal egybekötött sajtótájékoztatót tartott a Budapest Pride, amelyen felszólalt Budapest főpoltármestere is. A Mérce tudósítása szerint Karácsony Gergely köszönetet mondott azoknak, akik az elmúlt évtizedekben a leszbikusok, melegek, biszexuálisok és transzneműek (LMBT) jogegyenlőségéért küzdő mozgalmakat szervezték, és azoknak az önkormányzatoknak is, amelyek idén kihelyezték a szivárványzászlót.

Azok az emberek, akik 25 éve elkezdték a Pride-ot szervezni, nagyon sokat tettek azért, hogy Budapest egy elfogadóbb város legyen, mert egy elfogadóbb város mindannyiunk számára sokkal jobb”

– mondta.

Karácsony szerint az lenne a jó, ha a szeretet a politikai közhelyszótárból bekerülne a hétköznapjainkba, és ez nem csupán az LMBT emberek elfogadása esetében fontos, de akkor is, amikor parkolunk, amikor vigyázunk a közterületeinkre, vagy amikor maszkot hordunk nemcsak önmagunk, de mások egészségének védelme érdekében.

A főpolgármester arra is emlékeztetett, hogy tavaly olyan programmal szerezte meg a budapestiek többségének támogatását, amely azt hirdette, „Budapest mindenkié”. Ennek a programnak a szellemiségében ment el a Budapest Pride sajtótájékoztatójára, és ígéretet tett arra, hogy az elkövetkező években is így tesz.

A koronavírus-fertőzés veszélye miatt a Budapest Pride szervezői idén úgy döntöttek, elmarad a szokásos felvonulás, amely az elmúlt években több tízezer embert vitt ki az utcára. Idén sem maradtak el viszont a szélsőjobboldali homofób provokációk, több helyen is letépték az önkormányzatok által kifüggesztett szivárványzászlókat. A Légió Hungária szélsőjobboldali szervezet szombaton is akciózott a Főpolgármesteri Hivatal előtt, egyik tagja „Stop LMBTQstb Propaganda” feliratot festett az épület elé, amelyre a városvezetés nemrégiben a szivárványos zászlót is kihelyezte.

„Attól féltem csak, hogy anyám meg ne lásson a tévében" - hogy indult a hazai LMBTQ-mozgalom?

Bár a felvonulás idén elmarad, a Pride-hónap pedig hétnapos rendezvénysorozatra zsugorodott, a szervezők a 25. fesztivál apropóján jubileumot ünnepelnek. Honnan indult a hazai LMBTQ-mozgalom? Mit vártak a szervezők az első Pink Pikniktől? És miért volt olyan meghökkentő a meleg férfiak számára az első leszbikus egyesület?

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!