Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Egy félresikerült korrupciós ügy után nem biztos, hogy okos dolog a rendőrséghez fordulni.
Súlyosítaná a büntetését a Győri Fellebbviteli Ügyészség annak a házaspárnak, akik másfélmillió forintot adtak egy nőnek azért, hogy elintézzen nekik egy 30 millió forintos EU-s pályázatot – írja közleményében az ügyészség.
Az ítélet szerint a nő egy minisztériumban dolgozó ismerősére hivatkozva tette el a házaspár pénzét, aztán nem tett semmit az ügy érdekében. A vádlottak, amikor rájöttek, hogy becsapták őket, feljelentést tettek a rendőrségen.
Csakhogy aki hivatalos személynek pénzt ad azért, hogy őt befolyásolja – még ha közvetítőn át is teszi – bűncselekményt követ el abban az esetben is, ha a közvetítő eltűnik a pénzzel, hiszen az eredeti szándékon a történtek nem változtatnak.
Persze a nem létező ismerősével nyerészkedő nőnek is bíróság elé kellett állnia, az ő ügye még folyamatban van. A házaspárt viszont a bíróság fejenként 150 ezer forintra büntette, ennek törlesztésére részletfizetést is engedélyezett, az ügyészség viszont túl enyhének tartja ezt.
Mint indoklásában a vádhatóság közölte, a korrupciós bűncselekmények társadalomra veszélyessége nagy, és ezek káros hatása, hogy ismertté válásuk következményeként a társadalom tagjainak megrendül a bizalma a hivatalos személyek befolyástól mentes működésében.
(Nyitóképünk illusztráció)
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.