Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
A volt igazságügyi minisztert tanúként hallgatta meg a bíróság a Schadl-ügyben. Trócsányi László azt mondta, csak szakmai rendezvényeken találkozott a végrehajtói kar volt elnökével.
„Szakmai rendezvényeken kívül nem találkoztam vele, nem fogadtam az irodámban, nem mentem el ebédelni vele” – mondta a Telex tudósítása szerint Trócsányi László volt igazságügyi miniszter a bíróságon arra a kérdésre, hogy milyen kapcsolata volt Schadl Györggyel.
A vád szerint Schadl György, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar korábbi elnöke korrupciós láncolatot alakított ki annak érdekében, hogy a hozzá közel állók szerezzék meg a végrehajtói irodák működtetéséhez szükséges engedélyt. Schadl György ezért cserébe a bevétel egy részét vagy teljes egészét kérte, összesen pedig több mint 900 millió forintot szerzett jogtalanul – állítja az ügyészség, amely szerint ezt a folyamatot Völner Pál igazságügyi államtitkárként segítette a minisztériumból. A kinevezéseket ugyan többnyire nem ő írta alá, hanem az azóta meghalt Vízkelety Mariann, a tárca egy másik államtitkára, de az ügyészség szerint Schadl György akaratának megfelelően befolyásolta, hogy kit nevezzenek ki végrehajtónak.
Trócsányi László 2014 és 2019 között volt Magyarország igazságügyi minisztere, Völner Pált, a Schadl-ügy másodrendű vádlottját pedig még az ő minisztersége alatt nevezték ki államtitkárnak. A nyomozati anyagok szerint a korrupciós kapcsolat még Trócsányi minisztersége alatt alakult ki Völner és Schadl között, az Igazságügyi Minisztériumban pedig tudtak a végrehajtói kinevezések módszeréről.
A volt miniszter szerint neki fogalma sem volt arról, milyen végrehajtók nyerték meg a pályázatokat, ezt a minisztériumon belül szerinte az államtitkárságnak kellett kezelnie.
Egy naptárbejegyzés szerint Schadl György ügyintézője megemlítette Trócsányi László nevét is, de a végrehajtói kar korábbi vezetője erről azt mondta: a vízzel működő autója miatt látogatott ott rendszeresen egy szabadalmi ügyekkel foglalkozó ügyvédet, „semmi összefüggésben nem volt ez a miniszter úr személyével”.
Volt egy másik bejegyzés 2021 őszén: „Gyurinak szólni, Trócsányi ügye hogy áll!”. Trócsányi László erről a Telex tudósítása szerint azt mondta: „Amikor már nem voltam miniszter, akkor egyszer felhívtam Schadl Györgyöt, egy végrehajtási szakkérdésben kérdeztem meg a véleményét. (…) Telefonon kértem, ő visszajelzett, ennyi volt” – mondta erről a volt miniszter. Három nappal később Schadl Györgyöt letartóztatták, ő erről állítása szerint a sajtóból értesült.
A volt miniszter azt állította, hogy hivatali ideje alatt egyszer sem kapott olyan jelzést a minisztériumból, hogy valami szabálytalanság lenne a végrehajtói kinevezésekkel. Trócsányi László szerint Völner államtitkárként más államtitkárokat nem utasíthatott, ennek megfelelően Vízkelety Mariannt sem.
„Engem hidegzuhanyként ért a hír, hogy Völner Pált ilyen bűncselekménnyel gyanúsítják” – fogalmazott a 444.hu szerint.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.