Kihasználnák a momentumot az MSZP–DK-szendvicsből menekülő pártok
 

Kihasználnák a momentumot az MSZP–DK-szendvicsből menekülő pártok

Fényes jövő áll mögöttük – így összegezhető több kis baloldali párt helyzete. Nem csoda, hogy az MSZP-vel és a DK-val összekapaszkodás gyötrelmei helyett meglátták a lehetőséget a Momentum Mozgalomban. Szerintük szövetségük új pólust hozhatna a magyar politikába. Csak Fekete-Győr Andrásék intenek: nem kérnek az elmúlt 27 évből. Majd összemegy az arcuk – jósolnak a kispártok vezetői közül többen.

Windisch Judit Windisch Judit


Eltemették Katona Kálmánt
 

Eltemették Katona Kálmánt

A budapesti Fiumei úti Nemzeti Sírkertben helyezték végső nyugalomra pénteken Katona Kálmánt. Az egykori közlekedési, hírközlési és vízügyi miniszter temetésén Chikán Attila, az első Orbán-kormány gazdasági minisztere mondott búcsúbeszédet. Boross Péter volt miniszterelnök is elbúcsúzott Katona Kálmántól.

MTI MTI



Lejáratta a Tények? A TV2 szerint érje be 300 ezer forint sérelemdíjjal
 

Lejáratta a Tények? A TV2 szerint érje be 300 ezer forint sérelemdíjjal

Háromszázezer forint sérelemdíj épp eléggé méltányos a Tv2 szerint, amiért névazonosság miatt ismeretlen embert kevertek bele az egyik lejárató riportjukba. Az érvelés sem semmi: arra hivatkoznak, hogy valószínűleg úgysem hitte el a Tények riportja alapján senki, hogy azonos a lejáratni kívánt személy a véletlenül belekevert névrokonával. Aki ismeri, az meg úgyis tudta, hogy tévedés. A hvg.hu ott volt a személyiségi jogi per első tárgyalásán.


Orbán, az álmok mészárosa
 

Orbán, az álmok mészárosa

Volt egy álma azoknak is, akik 2010-ben a Fideszre voksoltak, és többnyire nem az volt, hogy a Fidesz lesz az Új MSZMP.

Gomperz Tamás Gomperz Tamás




Hangos botrány lett egy magyar cég zajvédő falából
 

Hangos botrány lett egy magyar cég zajvédő falából

Magyarországon is jogi lépéseket tett egy horvát cég, amely azután került nehéz helyzetbe, hogy az általa használt magyar zajvédő falak leszerepeltek. A szlovén állam szerint selejtesek a hang tompítására hivatott betonelemek, és erre hivatkozva annyi pénzt követelt vissza, hogy Eszéken 150 ember vesztette el munkáját. Megkerestük a magyar céget, mit szól a zajvédő falait elmarasztaló szakvéleményről – hiszen nálunk is ez a vállalkozás szállítja a hangszűrők nagy részét.




TGM: Kioktatom a KDNP-t dzsenderből
 

TGM: Kioktatom a KDNP-t dzsenderből

A prokreatív-genitális-patriarkális szex propagandája épp oly kevéssé keresztyéni jellegű, mint a boszorkányok vízbe fojtása.

Tamás Gáspár Miklós Tamás Gáspár Miklós