Az ember, akinek papírja van arról, hogy nem beszélhet egy tüntetésen, mert meleg – portréinterjú Léderer Andrással

Mélyről jövő indulatot érzek, amikor sérülékeny, veszélyeztetett emberekkel szemétkednek – magyarázza a Helsinki Bizottság vállaltan meleg munkatársa, aki elment a falig és kimondatta a Kúriával is, hogy Magyarországon a létezést is betilthatják. Úgy látja, hogy Magyarország egyre gyorsabban sodródik az autokrácia felé, egyre abuzívabb vele és másokkal a rendszer, de nem fog elmenekülni: „Ez az otthonom, engem innen legfeljebb kirakni lehet, mert magamtól nem fogok elmenni.” HVG-portré.






Biztonsági emberek vették át az irányítást több napra az egyik dunaújvárosi erőműben

Egy jogvita vezethetett oda, hogy májusban biztonsági emberek jelentek meg az egyik dunaújvárosi erőműnél, és több napon keresztül akadályozták a működést – értesült a HVG. Miután a jegyzői határozat ellenére sem akarták elhagyni a helyszínt, végül a hatóságoknak kellett intézkedniük. A rendőrség eljárást indított közérdekű üzem működésének megzavarása miatt.