Elfogták a füredi ivókutat kényszeresen eldugaszoló rongálót
 

Elfogták a füredi ivókutat kényszeresen eldugaszoló rongálót

A balatonfüredi Kossuth Lajos forrás újabb megrongálására készült G. Sándor, amikor a rendőrök igazoltatták. A férfi ellen rongálás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indítottak eljárást – közölte a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság.

MTI MTI

18 évet kapott jogerősen a nyíregyházi baltás rabló
 

18 évet kapott jogerősen a nyíregyházi baltás rabló

A Debreceni Ítélőtábla jogerősen 18 év fegyházbüntetésre ítélte szerdán azt a férfit, aki baltával támadt egy idős nőre Nyíregyházán és kirabolta. A táblabíróság ezzel helybenhagyta a Nyíregyházi Törvényszék júniusi ítéletét. A többszörös visszaeső vádlottat emberölés kísérlete miatt marasztalták el.

MTI MTI

Lehet-e valaki örökké miniszterelnök?
 

Lehet-e valaki örökké miniszterelnök?

Bár Helmut Kohl 16 évig volt német kancellár, Magyarországon vannak néhányan, akik nem szeretnék, ha Orbán Viktor vagy valaki más megközelítené ezt az életművet. A választásokhoz közeledve megszaporodtak az olyan kezdeményezések, amelyek korlátoznák a miniszterelnökök, esetleg más tisztségviselők hivatali idejét. Az alkotmányjogász szerint a politikai szereplők újraválaszthatóságának tilalma szokás kérdése, ha lenne rá akarat, bármikor meg lehetne tenni. A jelenlegi kormánytöbbség ugyanakkor nem híve az ilyesféle önkorlátozásnak.

hvg.hu hvg.hu

Maszkosok biztatták szervezkedésre a magyarokat
 

Maszkosok biztatták szervezkedésre a magyarokat

Alig száz embert mozgatott meg Budapesten az Anonymus és az Occupy mozgalom akciója, amelyben világszerte mintegy 400 városban Guy Fawkes-maszkos felvonuláson tiltakoztak "a bankok, a kormány, a pártok és a média hazugságai ellen". A Szabadság menete szervezőinek konkrét megoldásai nincsenek a mostani helyzetre, de egy rendszerkritikus összefogást azért meghirdettek.

Fekete Norbert Fekete Norbert


Maszkos férfi rabolt ki egy szekszárdi patikát
 

Maszkos férfi rabolt ki egy szekszárdi patikát

Kiraboltak egy szekszárdi gyógyszertárat kedden kora este. A rendőrség most azt kéri, hogy aki a bűncselekménnyel kapcsolatban bármilyen információval rendelkezik, jelentkezzen a városi kapitányságon.

hvg.hu hvg.hu


Fotó: Ruhástul vágták a vízbe Wintermantel Zsoltot
 

Fotó: Ruhástul vágták a vízbe Wintermantel Zsoltot

Ruhástul dobták a vízbe kedden az újpesti uszoda avatóján Wintermantel Zsolt kerületi polgármestert. Az olimpikonok és egyéb vendégek hirtelen ragadták meg a fideszes politikust, de azért arra még volt ideje, hogy levegye cipőjét és telefonját. A Blikknek azt mondta, számított valami meglepetésre, de erre azért nem. Szerencsére nem a legjobb öltönyét, hanem laza sportöltözéket vett fel az alkalomra.

hvg.hu hvg.hu