Orbán előadásának címe A mi időnk lesz
Előadást tart, és határon túli magyar vezetőkkel is egyeztet Orbán Viktor a 24. Bálványosi Nyári Szabadegyetemen.
Előadást tart, és határon túli magyar vezetőkkel is egyeztet Orbán Viktor a 24. Bálványosi Nyári Szabadegyetemen.
Mind a befogadó szülőkre, mind a gyerekekre nézve súlyos következményekkel jár a jövőre életbe lépő Ptk., melynek értelmében nyílt örökbefogadáskor a biológiai anya a gyerek hathetes koráig visszavonhatja az örökbeadást, ami a szakemberek szerint lehetőséget ad zsarolásra, és a gyerek lelki fejlődését is veszélyeztetheti.
Csütörtökökön megkezdődött az idei negyedik kémiai szúnyogirtás a Balatonnál, és várhatóan két hét múlva újabbra lesz szükség - nyilatkozta a munkát irányító szakértői csoport vezetője az MTI-nek.
Harmadfokú hőségriadót rendelt el csütörtök nulla órától 2013. július 29. éjfélig az országos tiszti főorvos – közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat csütörtökön.
Súlyos sérülésekkel szállították kórházba azt a fiatalt, aki egy lopott kerékpárral menekülve autóbusz elé hajtott szerdán, Nyíregyházán – értesült a HavariaPress.
Emberölés miatt indítottak eljárást azzal a 23 éves nővel szemben, aki kedden éjjel, mátranováki házának mellékhelyiségében lánygyermeknek adott életét, de mivel nem törődött vele, a csecsemő meghalt - értesült a HavariaPress.
Idén összesen 95 445-en jelentkeztek valamilyen felsőoktatási intézménybe, közülük 72 159-et vettek fel, ami több mint 75 százalékos arány.
Már januárban megindulhat a Határ úti metró- és buszállomás átépítése, a több évtizedes pavilonok december 31-ig működhetnek csak – írja a Kispest.info.
A fennálló körülmények között nem garantálható a biztonságos betegellátás, ezért egyszerre öt szakorvos – köztük az idegsebészeti osztály vezetője – távozik a Honvéd Kórházból – számolt be a Népszava.
Nyomoz a rendőrség két fiatal férfi ellen, akik a gyanú szerint megerőszakoltak egy részegen védekezni képtelen lányt egy XVII. kerületi házibuliban.
Vissza kell utasítani azt a felfogást, hogy a kisebbségek kérdése belügyi kérdés, a magyarság természetes joga, hogy nemzetrészei megmaradásának legfontosabb teendőiről tanácskozzék - hangsúlyozta Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes csütörtökön Tusnádfürdőn.
A MÁV-Start a következő két hétben hétezer kérdőívet oszt szét az utasok között annak felmérése végett, hogy a tavaly ősszel elkezdett járműfelújítási és szolgáltatásfejlesztési programja nyomán változott-e érzékelhetően az utasok véleménye. Csütörtöktől a vonatokon és az interneten keresztül lehet részt venni a közvélemény-kutatásban.
Tervváltozattól függően 150-250 milliárd forintba is kerülhet az M3-as metróvonal felújítása, amely 2014 és 2020 között lehet – közölte a Főpolgármesteri Hivatal és a Budapesti Közlekedési Központ csütörtökön.
Politikusok megbízottjának lenni csak akkor lehetséges, ha azonosulni tudsz a megbízód politikájával – ezzel magyarázta Török Gábor politikai elemző a Magyar Narancsnak adott interjúban azt, hogy politikusoknak nem dolgozik, viszont ismert üzletembereknek igen. Azt mondja, bárki nyeri a jövő évi választásokat, iszonyú durva dolgok jönnek.
Öt darab amerikai gőzkamrát vásárolt a rendőrség. A napokban átadott készülékkel az ujjnyomokat 12 perc alatt láthatóvá lehet tenni – értesült a HavariaPress.
Az elmúlt 48 órában 107 határsértőt fogtak el a szegedi határrendészek Csongrád megyében - értesült a HavariaPress.
Jelentős késésekkel közlekednek a vonatok a kelebiai vasútvonalon.
Szerda este kihirdették a kaotikus felvételi év után a ponthatárokat. A jövő mérnökeinek nem volt nehéz teljesíteni az elvárásokat, a legalacsonyabb ponttal is bejutottak. A legtöbb pont most is a nemzetközi tanulmányok szakra kellett. A kormány kénytelen volt engedni az elit szakokon, a tervezetnél kevesebb pont is elég volt. Mosoly, könnyek, alkohol – a ponthatárváró bulin jártunk a Budapest Parkban.
Teherautóra való gumiabroncsok égtek Pénzesgyőrben - közölte a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság csütörtökön.
Elfogták egy ajaki család nyolc tagját, aki a gyanú szerint több mint 111 ezer liter benzint és gázolajat csempészett be illegálisan Ukrajnából Magyarországra – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Észak-alföldi Regionális Bűnügyi Igazgatóság csütörtökön.