Reptérre licitálni tessék!
Elindult a ljubljanai repülőtér privatizációja, a 75 millió eurós piaci kapitalizációval rendelkező légikikötőre mától lehet beadni az ajánlatokat. A repülőtér nyereséges, nincsen eladósodva.
Elindult a ljubljanai repülőtér privatizációja, a 75 millió eurós piaci kapitalizációval rendelkező légikikötőre mától lehet beadni az ajánlatokat. A repülőtér nyereséges, nincsen eladósodva.
A balatoni üdülőkörzet három legfontosabb városa: Hévíz és Balatonfüred után már Siófok is jelezte, hogy szívesen adna helyet nyerőgépeknek – írja a Világgazdaság.
A Budapesti Elektromos Művek (Elmű) igazgatósága 16 milliárd forintos, az Észak-magyarországi Áramszolgáltató (Émász) igazgatósága pedig 9 milliárd forintos osztalék kifizetésére tett javaslatot. Egyebek mellett erről is dönt majd pénteken a két társaság közgyűlése. A kormány korábban vizsgálatot rendelt el a két áramszolgáltató előrehozott közgyűlésével kapcsolatban.
Próbálnak megfelelni az új idők szavának a bankszektor urai, és látnak ugyan lehetőséget is a startupokban, de jellemzően inkább hatalmas kockázatot.
Csökkent a China Mobile profitja tavaly, amit a kínai cég a növekvő versenynek és az internetes üzenetküldő szolgáltatások térnyerésének tud be, ezért az új technológiák fejlesztésében látja az eredmény javításának lehetőségét.
Idén már a nyilvános online adatokat is felhasználja a vállalkozások ellenőrzéséhez és a vizsgálati célpontok kiválasztásakor az adóhatóság.
Az ország legnagyobb kockázatitőkealap-csoportjának vezetője szerint a hazai startup ökoszisztéma sokat fejlődött, de messze van még attól, hogy teljes értékű szereplő legyen a nemzetközi vérkeringésben. Infrastruktúraépítésre és oktatásra van szükség leginkább.
Valószínűleg most lépi át a világhír kapuját, a már egy ideje ott toporgó Merényi Bicycles. A napokban nyíló berlini bicajkiállításon már az új, hegesztett vázukat mutatják be, amivel egy szinttel feljebb lévő technológiai szintre lépnek.
A közel ötmilliárd forintos beruházás jelentős részét Felcsút milliárdos polgármesterének a cége bulizta ki, aki csaknem egymilliárd forintot visz ki a kerületből, miközben a helyi vállalkozások semmilyen formában nem juthattak megrendeléshez – állítja a kerületi MSZP.
A brit Lloyds Bank 1 milliárd fontos, azaz 373 milliárd forintnyi hitelt helyez ki brit kisvállalkozásoknak. Ettől várják, hogy a brit családi vállalkozások fejlesszék tevékenységüket, és az ország gazdasága tovább növekedjen.
A Figyelő értesülése szerint egy ukrán cég a fő tervezője a Déli Áramlat magyar szakaszának, és az oroszok intenzíven vizsgálják ennek kockázatait az elmérgesedett orosz-ukrán konfliktus miatt.