Több száz embert rúg ki a Mal
Mintegy 250 embert küld el a Magyar Alumíniumtermelő és Kereskedelmi (Mal) Zrt. a bauxitfeldolgozás megszűnése miatt.
Mintegy 250 embert küld el a Magyar Alumíniumtermelő és Kereskedelmi (Mal) Zrt. a bauxitfeldolgozás megszűnése miatt.
Komoly kelet-európai terjeszkedésbe fogott az Auchan, most zárta le azt az akvizíciót, amelynek keretében felvásárolja a romániai Real üzleteket. A francia hipermarket több kelet-európai országban is bevásárolt korábban, összesen 1,1 milliárd eurót elköltve.
Hektáronként legfeljebb 500 eurónak megfelelő nemzeti kiegészítő támogatást – körülbelül 150 ezer forintot – kapnak a cukorrépa-termelők.
A KreaNod nevű, az év elején indult hazai crowdsourcing startup által működtetett, elsősorban design pályázatokat futtató portál lehetővé teszi, hogy statisztikák és referenciák alapján kereshessünk kreatív szakembereket.
Növekedést várnak idén az építőiparban az MTI által megkérdezett szakértők, akik azonban arra is felhívták a figyelmet, hogy a szektort az állami infrastrukturális beruházások húzzák.
Kanadai olajkutató és kitermelő vállalatot vásárol fel a PKN Orlen lengyel olajipari konszern.
A vidéken már működő üzletek után elsősorban Londonban erősítené jelenlétét a Fornetti.
A Michelin, a Hankook és a Bridgestone után a japán Sumitomo készül logisztikai bázist telepíteni az országban.
A Vidékfejlesztési miniszter kilobbizta, hogy a gyorsétteremlánc kínálatában találkozhassunk a magyar szürkemarhával is – bár egyelőre csak a magyar hetek keretében.
A Kapos menti hulladékgazdálkodási program kivitelezésére kiírt nyílt közbeszerzést a Geohidroterv Kft. által vezetett konzorcium nyerte, a Közgép Zrt. irányította konzorcium előtt. Hétfőn egy másik olyan közbeszerzés eredménye is nyilvánosságra került, amelyen szintén indult a Közgép és nyert is.
Bővíti magyarországi tevékenységét a dán Coloplast gyógyászati segédeszközöket gyártó cég, amely 21 milliárd forintos beruházást tervez, és újabb 700 dolgozót vesz majd fel – jelentette be a társaság alelnöke az Orbán Viktorral közös sajtótájékoztatóján.
Júliusban az építőipar termelése a kiigazítatlan adatok szerint és munkanaptényezővel korrigálva is 1,9 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit - közölte a Központi Statisztikai Hivatal hétfőn.
Az Európai Bíróságon keresi igazát 32 olyan magyar turista, akik a magyar jogi szabályozás miatt nem jutottak hozzá a csődbe ment utazási irodának kifizetett pénzükhöz – írta a Népszabadság.
Megkezdte repülőgépek és helikopterek online értékesítését Kína legnagyobb e-kereskedelmi vállalata, az Alibaba – jelentette a kínai média pénteken. A szintén legnagyobb kínai online áruház, a Taobao weblapján csütörtöktől meghirdetett aukciókat szeptember 16-án zárják le. Elvben hat repülőgép kerül kalapács alá, de könnyen lehet, hogy nem mindegyik talál gazdára.
A Praktiker németországi barkácsáruházaiban elkezdődött pénteken a végkiárusítás, később pedig felszámolják a hálózatot.
Édességek eladásából finanszírozzák majd azoknak a diákoknak a nyelvtanulását, akiknek nincs pénzük különórákra járni, írja közleményében a Nemzeti Sütibank.
Szeptember 16-án megnyitja kapuit a Startup Sauna második budapesti rendezvénye. Az eseményt az Erzsébet téri Akváriumban és a Design Terminálban tartják, ahol a startuperek neves szakemberek előtt prezentálhatják ötleteiket.
Franciaország az amerikai lehallgatási botrány miatt megtiltja a kereskedelemben kapható mobil eszközök és a Gmail használatát a minisztériumokban dolgozóknak. A kormányzati munkában ezentúl kizárólag kifejezetten a katonaság által erre a célra kifejlesztett eszközöket lehet majd csak használni.
Magyar vállalkozók mintegy 10,5 millió eurós (3,1 milliárd forint) beruházást, zöldségtároló és feldolgozóüzemet terveznek létesíteni a szibériai Cseljabinszki területen – adta hírül pénteken a Kommerszant című napilap internetes változata.