Tetszett a cikk?

A Csehországban bevezetett modell szerint történik hazánkban is a bruttósítás - mondta Oszkó Péter pénzügyminiszter. Néhány szakértő azonban olyan különbségekre hívja fel a figíelmet, ami minden munkavállaló számára forintosítható.

Angyal József okleveles adószakértő Sólyom Lászlóhoz fordult  a hétfőn elfogadott adótörvények kapcsán, mert véleménye szerint valójában nem kerültek bruttósításra a jövedelmek, mint Csehországban: egy „magyar modell” valósult meg itthon. Oszkó Péter pénzügyminiszter erre úgy reagált, hogy a bevezetett modell évek óta sikeresen működik Csehországban. A tisztánlátás érdekében az alábbiakban bemutatjuk, hogy mit is jelentett volna a bruttósítás. 

Az összehasonlító táblázatot nézze meg az Adózónán.

* * * Hogyan egészíthető ki az állami nyugdíj?

A majdani állami nyugdíj szinte biztosan nem lesz elég az aktív korban megszokott életszínvonal fenntartására. Egy megtakarítás azonban megfelelő jövedelemkiegészítést biztosíthat. Ráadásul nyugdíj-előtakarékosság választásával 20% állami támogatás is elérhető. A Bankmonitor nyugdíjmegtakarítás-kalkulátora megmutatja, hogy egy adott összegű havi megtakarítás mekkora nyugdíjkiegészítést jelenthet majd.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Vállalkozás

Mi lesz szuperbruttósítás helyett?

Szuperbruttósításra a törvényjavaslat szerint nem kerül sor, ezért erről nem is szavazhatnak hétfőn a Parlamentben. Hogyan ivódhatott be mégis a köztudatba a szuperbruttósítás fogalma? Miről is szól majd a hétfői végszavazás?

Vállalkozás

Vámosi-Nagy: szuperbruttósítás után mennyi lesz a fizetésünk?

A szuperbruttósítás ötlete a magyar nyilvánosságban először 2008 februárjában jelent meg a kormány három adóalternatívája egyikeként. Az elképzelés kevés támogatója közül ma az egyik pénzügyminiszter lett, ezért kerülhetett újra terítékre ez a fajta adózási szisztéma. Vámosi-Nagy Szabolcs kommentál.