Rászólhattak Daniel Craigre a Sonynál
Megfeddhették Daniel Craiget a Sony filmstúdió vezetői a színész James Bondot érintő kritikus megjegyzései miatt.
Megfeddhették Daniel Craiget a Sony filmstúdió vezetői a színész James Bondot érintő kritikus megjegyzései miatt.
Most igazán próbára teheti történelem- és földrajztudását: az alábbi tesztben az Osztrák-Magyar Monarchia ötven legnagyobb városának a nevét kell felidéznie. Szerencsére nem kell sorrendbe állítania népesség szerint a városokat, ám arra figyeljen, hogy a települések a mai nevükön szerepelnek a listán. Az egész feladatra tíz percet kap. (Frissítés: a tesztet a Sporcle oldalról ágyaztuk be, de a készítője egy dolgot elrontott, Brassó román nevét hibásan w-vel írja.)
Lassúzás helyett már a házasságuk első napján összecsapott egy újdonsült házaspár - szerencsére azonban csak Star Wars-őrületüket élték ki.
Igazi világszár lehetett volna, ha nem Magyarországon látja meg a napvilágot, és a Bergendy együttessel, az LGT-vel és a Skorpióval felvett lemezei a mai fülnek is izgalmasak – írja a cikk szerzője.
Ezt maga Steven Spielberg mondta, annak ellenére, hogy a korábbi tervek szerint a Jurassic World sztárja, Chris Pratt alakította volna a hőst az új Indy-filmben.
Szétszedeti, hazahozatja, itthon pedig újra felépítteti a kormány a milánói világkiállítás magyar pavilonját, a megosztó sámándob-pavilont.
Kiderült, milyen hosszú lesz Az ébredő Erő. Ebből úgy tűnik, a közepes popcorn menü nem lesz elég a végéig.
Leonardo DiCaprio produkciós cége gyorsan megvette az autógyár körül kirobbant botrányról szóló, még meg sem jelent könyv megfilmesítési jogait.
A piros és fekete pontokra, jegyekre építő lehangoló értékelési rendszert váltotta fel egy különleges módszerrel az örkényi iskola tanítója: egyfajta pénzt vezetett be a mindennapos iskolai munkába. Aki jól tanul, segít, dolgozik, garast érdemel, aki rosszat tesz, verekszik, nem dolgozik, garast fizet. Murinai Angela nem gondolja, hogy ezzel anyagiasságra nevelné a diákjait, viszont a tavaly még kezelhetetlen, hátrányos helyzetű gyerekekkel teli osztály hihetetlenül megváltozott. Megszűntek a fegyelmezési problémák, a gyerekek szabadidejükben is feladatokat kérnek. A központi előírások, a kötelező osztályzatok viszont erősen az – egyébként számos személyközpontú pedagógiai elemmel megtámogatott – "garasos rendszer" ellen hatnak.
Az Aljas nyolcas közepén még szünet is lesz, ahogy az a klasszikus hollywoodi gigafilmeknél volt szokás.
A szenegáli származású Cheikh Lô több szempontból pályája csúcsára ért: a WOMEX 2015 Életműdíj díjazottja a World Music Charts Europe album ranglistáját is vezeti. Október 25-én a Müpában lép színpadra.
A Cinema City idén negyedik alkalommal rendezi meg minden fővárosi és vidéki mozijában négynapos eseménysorozatát, a FilmÜnnepet, október 15. és 18. között. A résztvevők 730 és 930 forintért vásárolhatnak jegyet 30 különféle filmre, melyek közül ötöt premier előtt, hármat premieren mutat be a mozihálózat. A filmezés élményét tematikus filmklubok, közönségtalálkozók is színesítik.
Ed Sheeran brit énekes Thinking Out Loud című slágerét több mint 500 millió alkalommal hallgatták meg a Spotify-on, ezzel a dal új rekordot állított fel.
Budapesten koncertezett a nyugati populáris kultúra elmúlt évtizedeinek egyik legegyedülállóbb figurája, az egykori Smiths frontembere. Elmerengtünk a múlton, és megnéztük a jelent.
A jövő márciusi lapszám már kihívóan pózoló, de nem meztelen nőkkel jelenik meg. A médiafogyasztási szokások változásával, a pornódömpinggel indokolt lépésre Hugh Hefner lapalapító is rábólintott.
34 millióról indult és 50 millió forintért kelt el Patkó Károly korai korszakának egyik legfontosabb darabja, a Fürdőzők című monumentális méretű festmény a Kieselbach Galéria hétfő esti árverésén.
„Az akolmelegtől és a nyájszellemtől való ösztönös irtózásom tett magányossá” – írta a 2005. október 13-án elhunyt Eörsi István. Az elvtárs-, a polgár- és nemritkán barátpukkasztó, örök vigyori író-költő-publicista munkásságának sarkpontja volt a cenzúra. Ennek legkisebb jelére Don Quijote-i csatába indult a kommunizmus éveiben éppúgy, mint a rendszerváltás után.
A rózsa nevéről és a Hét év Tibetben című filmről ismert francia rendező az idegen nyelvű filmek kategóriájában szerette volna indítani a Farkastotemet, de az akadémiának nem volt elég kínai a film. Jean-Jacques Annaud megdöbbenésének adott hangot.
Az RTL-es Hungary's Got Talent első adásának 1,3 milliós nézettségével szombat este senki sem versenyezhetett, másnap azonban 1,5 millió nézőt hozott a TV2-nek a jól bevált Sztárban sztár.
Ilyen sem volt még: Jane Austen klasszikusát gondolták újra, a mostanában divatos zombiszereplőkkel. Már egy rövid előzetes is készült a különleges adaptációhoz.