Hangja miatt bukott egy filmet Colin Firth
Mégsem Colin Firth Oscar-díjas színész alakítja Paddigton mackót Michael Bond mesesorozatának adaptációjában.
Mégsem Colin Firth Oscar-díjas színész alakítja Paddigton mackót Michael Bond mesesorozatának adaptációjában.
2015. május 7-től június 7-ig Björk-kiállítás lesz a New York-i Modern Művészeti Múzeumban (MoMA). A kísérleti kiállítás révén a látogatók közvetlenül megtapasztalhatják Björk alkotásait.
Vasárnaptzól három hónapig nem látogatható a BKV Deák téri Földalatti Vasúti Múzeuma, így a Múzeumok éjszakáján se vesz részt.
Kerényi Imre szerinte "nem kultúrlény" és borzalmasnak tartja, ami Magyarországon van, de nem akar hosszú távra küföldre költözni Alföldi Róbert, a Nemzeti Színház volt igazgatója. A színész-rendező a Magyar Narancsnak adott interjújában beszélt arról is, miért vállalta fel nyíltan szexualitását.
74. évében, súlyos betegség után elhunyt Roska Tamás villamosmérnök, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem (PPKE) Bolyai- és Széchenyi-díjas egyetemi tanára, az Magyar Tudomány Akadémia rendes tagja.
Pőcze Flóra 2009-ben kiköltözött a Moszkva téri hajléktalanok közé. A téren szerzett élményeit és kutatási eredményeit a második kiadásban most megjelent, A Moszkva tér gyermekei című könyvében osztotta meg az olvasókkal. Tényleg minden hajléktalan önhibájából került az utcára és alkoholista? Melyek a legjobb kéregető dumák? Hogy vágódhat be a hajléktalanoknál a jövőbeli társuk, az állami gondozott fiú?
A film forgalmazója a Twitteren osztotta meg a férfi főszereplőt, Christian Greyt ábrázoló képet.
Látványos és elgondolkodtató kínzás-ellenes kampánnyal rukkolt elő az Amnesty International belga szervezete. A kampány arcai Iggy Pop, a dalai láma, és Karl Lagerfeld - mindhárman összevert képpel virítanak a fotókon.
Cseh Tamás whiskyzve illegalitásba vonul, Müller Péter Sziámi szavazatokat gyűjt, Wahorn András rabszolgatelepre költözik. Ugyan nem a 80-as évek zenészei váltottak rendszert, de hogy jókora hatásuk volt az akkori közhangulatra, az ma már vitathatatlan. Ezen a héten sokan, sokféleképp emlékeztek/emlékeznek a rendszerváltásra, és Nagy Imre újratemetésének 25 éves évfordulójára - ezúttal dalban idézzük meg ezeket a "mocskos időket".
Divatköltők és rap-poéták foglalják el a Margitszigetet pénteken, a Szentivánéji Slam Komédia színes-szagos premierje alkalmából.
Pepe a német-portugálon immáron sokadszorra bizonyította azt a sztereotípiát, hogy nem az eszéért szeretjük általában a focistákat, azért a futball világában sem ritka, hogy valaki az iskolapadban is jól teljesítsen. Íme, egy szubjektív 10-es lista a vébén innen és túl.
A beszédes nevű YouTube-felhasználó, Chocolate Copter készítette el az ehető drónt, több mint egy kilogramm csokoládé felhasználásával - az eredmény bámulatos és étvágygerjesztő.
Életének 86. évében, tüdőgyulladás következtében elhunyt Daniel Keyes, a Virágot Algernonnak című regény szerzője, akinek művéből Oscar-díjas film is készült – közölte a BBC News szerdán az író lányának bejelentésére hivatkozva.
A rendező Gluck egyik Richard Strauss által átdolgozott művét, az Íphigeneia Tauriszban című operát állítja a Magyar Nemzeti Operaház színpadára.
A Gellért-hegy szikláira vetített videoanimációval emlékeznek Herman Ottóra szombaton a múzeumok éjszakáján, a Herman Ottó-emlékév részeként. A képeket este fél tíztől hajnal 2 óráig folyamatosan láthatja a közönség a Duna pesti partjáról, az Erzsébet híd és a Szabadság híd közötti szakaszon, a kísérőzenét pedig a 91.4 MHz-en lehet majd hallani.
Szombaton lesz hetven éve, hogy csaknem 200 ezer zsidónak sárga Dávid-csillaggal megjelölt házakba kellett költözniük Budapesten. Rájuk emlékeznek szombaton. A programhoz több kulturális intézet és múzeum csatlakozott, szombaton lesz ugyanis a Múzeumok éjszakája.
Elhunyt Gabor Scott, a nyolcvanas évek angliai popzenei életének közismert fotóriportere - írja a brit Press Gazette.
Majdnem negyven év után újra egy helyiségben jöttek össze a brit Genesis együttes tagjai: Peter Gabriel, Steve Hackett, Mike Rutherford, Phil Collins és Tony Banks egy készülő dokumentumfilmben meséltek a progresszív rock egyik legfontosabb csapatának történetéről.
Esterházy Péter szerint nem Brüsszeltől kell megkövetelni, hogy tiszteljék a magyarokat, hanem a saját kormányunktól. Úgy véli, ma mind a felvilágosodást, mind a kereszténységet kiüresítette a politika: az előbbit szitokszónak, az utóbbit varázsszónak használja.
Magyar mozikban is látható lesz a Monthy Python csoport utolsó előadása, amelyet élőben július 1-én mutatnak be Londonban. Az előadáshoz Galla Miklós írja majd a feliratot. A jegyek mától megvásárolhatók, de a vetítések augusztusban lesznek majd.