A kicsi Kylie 25 évvel később
 

A kicsi Kylie 25 évvel később

Kylie Minogue idén ünnepli zenei debütálásának 25. évfordulóját. Az ausztrál énekesnő negyed évszázados karrierje szinte töretlen.

Lukács Andrea Lukács Andrea

Szemétdombon innen, varázshegyen túl
 

Szemétdombon innen, varázshegyen túl

Öt nappal az igazgatóváltás előtt, január 27-én tartja utolsó premierjét az új Színház jelenlegi társulata. A hattyúdalként is értelmezhető Thomas Mann-regényből készült adaptáció, A varázshegy február végéig ötször lesz műsoron.

L. L. L. L.


A Merlin elrontotta, de újra megpályázza az Átrium mozit
 

A Merlin elrontotta, de újra megpályázza az Átrium mozit

Új pályázatot írnak ki februárban az Átrium mozi értékesítésére, mivel a most lezárult pályáztatás eredménytelen volt. A pályázó Merlin Színház a kiírásban feltételként meghatározott bánatpénzt a pályázatban szereplő határidőig elmulasztotta megfizetni.

MTI MTI



Csúszik John Malkovich tavaszi fesztiválos fellépése
 

Csúszik John Malkovich tavaszi fesztiválos fellépése

Az eredetileg tervezettnél 8 nappal később, március 25-én tartják meg John Malkovich vendégjátékát a Budapesti Tavaszi Fesztiválon (BTF). A világhírű amerikai filmszínész a Vígszínházban lép fel a Pokoli vígjáték című darabban.

MTI MTI





Az Új Színházért aggódik a brit színházi szakszervezet
 

Az Új Színházért aggódik a brit színházi szakszervezet

Nyílt levélben fejezi ki aggodalmait a budapesti Új Színház élén bekövetkezett változásokkal kapcsolatban az Equity, a brit hivatásos előadóművészeket és a színházak kreatív munkatársait képviselő befolyásos szakszervezet. Az írást, mely a tervek szerint a The Guardian pénteki számában jelenik meg nyomtatásban, többek között Horthy István Sharif, Horthy Miklós unokája is aláírta – olvasható a nol.hu-n.

hvg.hu hvg.hu

Cukiság kell az Eurovízióra?
 

Cukiság kell az Eurovízióra?

Szombaton megláthatjuk, milyen produkciókkal készültek a magyar zenészek az Eurovíziós Dalfesztiválra: a húsz elődöntősből tíz lép színpadra január 28-án. A műsor előtt megkérdeztünk két szakértőt - egy profit Geszti Péter személyében, valamint Klész Imrét, a magyar eurovíziós honlap hobbi-főszerkesztőjét - a siker titkáról.

Lukács Andrea Lukács Andrea