Aki lehozta a Holdat a Földre – Nagyítás-fotógaléria
Leonyid Tiskov orosz művész az egész világot bejárta, de sosem volt egyedül, saját holdja végig elkísérte. Az erről készült, "Private Moon" című sorozata a Holddal való találkozását mutatja be az éjszakai Párizsban, hajnali fények közt egy tó közepén, Tajvan partjainál, berlini erkélyeken, Moszkva háztetőin, vagy éppen a sarkvidék kunyhói mellett. ''A világegyetem közepén fekszünk, épp olyan fontosak vagyunk, mint a Hold vagy más égitestek'' – üzeni a sorozattal Tiskov. ''Sokkal több ez nekem, mint egy fotósorozat. A Hold az a fényes pont, mely összehozza a különböző nemzetiségű és kultúrájú embereket.'' – magyarázza a művész, akinek sorozatából válogattunk.
Ha az utolsó fát is kivágtuk... - Nagyítás-fotógaléria a fák napján
"Amint az utolsó fát is kivágtuk, az utolsó halat is kifogtuk, és az utolsó folyót is megmérgeztük, rájövünk majd, hogy a pénz nem ehető." Chernel István ornitológus szervezte meg először az országban a madarak és a fák napját 1902-ben. A magyar kormány 1994-ben hozott rendeletében május 10-ét jelölte meg e nap megünneplésére. Fák a világ minden tájáról Nagyítás-fotógalériánkban.
Íme az önök legjobb fekete-fehér képei – Nagyítás-fotógaléria
Immáron ez a hvg.hu harmadik közös programja a spottr.hu oldallal; a jelenlegi BIGPix-Nagyítás pályázat témája igen nagy teret engedett, az egyetlen feltétel ugyanis az volt, hogy a beküldött fotó fekete-fehér legyen - a témában ezúttal nem volt megkötés.
Íme a legjobbak: a National Geographic fotópályázatának győztesei - Nagyítás-fotógaléria
Ahogy minden évben, 2012-ben is megrendezték a National Geographic fotópályázatát, amelyre idén 150 országból több mint 22 ezer mű érkezett profi és amatőr fotósoktól egyaránt. A verseny ''emberek'', ''természet'' és ''helyek'' témakörében a korábbi évekhez hasonlóan lenyűgöző, olykor megdöbbentő felvételek érkeztek.
A világ legszebb utazási fotói 2012-ben - Nagyítás-fotógaléria
Az ismert fotóművész, Chris Coe által alapított '' tpoty.com - Travel Photographer of the Year Awards'' célja, hogy pályázat keretében minden évben összegyűjtse a világ legszebb utazási fényképeit. E kezdeményezést az évek során egyre nagyobb érdeklődés kísérte, melynek köszönhetően mára több kategóriában is versenybe szállhatnak akár hivatásos, akár amatőr fotográfusok. 2008-ban már a világ 60 országából neveztek: a legidősebb résztvevő nyolcvannyolc, a legfiatalabb mindössze ötévesen regisztrálta magát. A zsűri - Coe vezetésével - igen változatos: rangos természetfotósok, fotóművészek, képkereskedők, szerkesztők bírálják a beküldött pályamunkákat. Válogatásunk a legjobb képekből.
Brazília fekete-fehérben – Nagyítás-fotógaléria
Molnár Zoltán: Brazil napló, 2008. címmel nyílt kiállítás Budapesten a Mai Manó Házban. A középkorosztály egyik legtehetségesebb dokumentarista fotográfusa legjobb brazil fotóiból összeállított tárlat június 26-áig látható a Magyar Fotográfusok Házában (Budapest, VI., Nagymező utca 20.). A kiállítás kurátora Csizek Gabriella.
Intim magány a budapesti zöldben - Nagyítás-fotógaléria
Kevés lehetőségünk van, ha Budapesten zöldhöz szeretnénk jutni, főleg, ha némi intimitást is igénylünk hozzá. A Margitsziget-Kopaszi-gát-Normafa alkotta háromszög az első tavaszi napon bedugul, és ez így is marad őszig. Ha nem akarjuk, hogy a pléden napoztatott végtagjainkon kutyák és babakocsikerekek gördüljenek keresztül, még mindig van megoldás.
Olvasni muszáj – a könyv világnapja – Nagyítás-fotógaléria
Ma van a könyv világnapja, bár nyilván kérdés, szüksége van-e egyáltalán a könyvnek egy kinevezett ünnepnapra. Az UNESCO április 23-án, Shakespeare és Cervantes halálának napján a könyvek tiszteletének fontossága mellett az olvasás élményére hívja fel a figyelmet. A könyv a legnagyobb csoda, a hatalomhoz és a boldogsághoz vezető egyetlen út, elmélkedett Gorkij, és ehhez talán még azt lehet hozzátenni: ha valaki az olvasás szerelmese lesz, biztos lehet abban, soha nem csalják meg. Montesquieu-nek is igaza van: a könyv bűvös talizmán, Victor Hugo szerint a könyv hideg, de biztos barát. Az ünnep a számvetésre is jó. Melyik a kedvenc könyvem, mit olvastam utoljára, melyik lesz a következő. Jó hír, hogy a vasárnap este zárult jubileumi, XX. Nemzetközi Könyvfesztiválon rekordszámú közönség volt, nem olyan jó, hogy a világon több mint 1 milliárd ember még soha nem részesült az olvasás élményében. Mark Twain úgy látta, egy olyan ember, aki nem olvas könyveket, semmivel nem különb annál, mint aki nem tudja elolvasni őket. Összeállításunk azt bizonyítja, a világ szereti a könyveket, mert olvasni nemcsak hasznos, hanem örömforrás is.