Állatvédők lettek a zuluk - Nagyítás-fotógaléria
Nem viselnek többé valódi állatbőrt a zulu népcsoporthoz tartozó shembe közösség tagjai. A shembék ünnepi öltözete eddig az orvvadászok által kilőtt leopárdok méregdrágán árult bőréből készült, az állatok levadászása azonban azzal a veszéllyel fenyegetett, hogy a faj teljes pusztulásához vezet a területen. Egy dél-afrikai állatvédő, John Smith rábeszélte a törzset a váltásra, amivel a közösség tagjai is jól jártak: míg egy leopárd bőre 300 euróba kerül, addig a szintetikus változat csupán 17 eurónak megfelelő összeget kóstál.
Az Öreg hölgy 125 éve - Nagyítás-fotógaléria
Túlságosan irreálisnak és költségesnek tartották, ezért majdnem el sem készült, később le akarták bontani, fel akarták robbantani, a világháborúban pedig fegyvert akartak készíteni belőle. A 324 méter magas, több mint tízezer tonnás Eiffel-torony ma Párizs leghíresebb építménye, pedig majdnem Barcelonában épült meg.
Marc Riboud: a háborúellenes fotográfia ikonja – Nagyítás-fotógaléria
A kilencvenéves francia fotográfus Marc Riboud, aki az egyik leghíresebb, ikonná vált háborúellenes fotográfiát is készítette – amely a Howard Greenberg-gyűjteményből rendezett tárlaton is látható volt a Mai Manó Házban – most, távol-keleti utazása során készített fotográfiáival mutatkozik be.
Erről a metróról fogunk beszélni sokáig – Nagyítás-fotógaléria
Stílusosan az új szerelvénnyel érkezett Orbán Viktor a 4-es metró átadására, majd egy rövid beszédet követően elfoglalta a vezetőfülkét. Közben ismét készült néhány szelfi. Frissülő Nagyítás-fotógaléria.
Tömeg és dugó a Békemeneten - Nagyítás-fotógaléria
A Kossuth térről a Hősök tere felé vonult ma a Békemenet, ahol a résztvevők csatlakoztak a Fidesz választási gyűléséhez és meghallgatták Orbán Viktor beszédét. A résztvevők száma már a Kossuth téren is tízezer felett volt. A szervezők szerint egymillióan voltak, ami túlzásnak tűnik. Orbán újabb négy évet kért az emberektől, de hozzátette: az esélyesség még nem győzelem.