Már Rióban van az olimpiai zászló
Megérkezett hétfőn Rio de Janeiróba, a 2016-os olimpia helyszínére az ötkarikás lobogó.
Megérkezett hétfőn Rio de Janeiróba, a 2016-os olimpia helyszínére az ötkarikás lobogó.
A londoni sikerek felelevenítése mellett már a következő időszak feladatairól beszélt Czene Attila, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) sportpolitikáért felelős államtitkára kedden a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.
A magyar válogatottat alapvetően épp az előző három olimpia állította egy olyan kényszerpályára, ami most az ötödik helyig kanyargott. Ez egy rendkívül összetett folyamat, melynek elemzése hónapokig tarthat – ám elég jól hasonlít a hetvenes évek aranycsapatának történetéhez. Nem egy az egyben, végkifejletét tekintve azonban igen. Csurka Gergely a férfi vízilabda-válogatottról.
A montreali tornán hétfőn győztes cseh Petra Kvitova az ötödik helyre lépett előre a női teniszezők legfrissebb, kedden nyilvánosságra hozott világranglistáján.
Már több mint tízezer jegy elkelt a magyar labdarúgó-válogatott Izrael elleni, szerdai felkészülési mérkőzésére.
Megfelelőek az olimpiai felkészülés feltételei Magyarországon - mondta Dénes Ferenc sportközgazdász az InfoRádió Aréna című műsorában.
Manuel Neuer, a német labdarúgó-válogatott kapusa sérülés miatt nem lép pályára szerdán az argentinok elleni barátságos találkozón.
Joachim Löw, a német labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya nem teszi kötelezővé játékosai számára a himnusz éneklését.
Új becenévvel, az "egyetlennel" (The Only One) illetné magát José Mourinho, a spanyol bajnok Real Madrid labdarúgócsapatának vezetőedzője.
Nem szerepel többé hazája nemzeti csapatában Shay Given, az ír labdarúgó-válogatott kapusa.
Játékfilm hosszúságú anyagot vág össze Danny Boyle a londoni olimpia megnyitó ceremóniájáról, amelyet ő rendezett. A felvétel DVD-n jelenik majd meg.
Egy nappal a londoni játékok befejezése után lemondott Colin Moynihan, a Brit Olimpiai Bizottság (BOA) elnöke.
Hétfőn lemondott John Toschack, a macedón labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, helyét a Litvánia elleni szerdai barátságos mérkőzésen ideiglenesen segítője, Goce Sedloski foglalja el.
A londoni metró és a BBC is rekordokat döntött a vasárnap befejeződött londoni olimpiai játékok bő két hete alatt.
Nem próbálgatás a cél Egervári Sándor szövetségi kapitány szerint a magyar labdarúgó-válogatott szerdai, Izrael elleni felkészülési mérkőzésén.
Az osztrák bajnokság 4. fordulójában Jonathan Soriano meglőtte az év legrosszabb tizenegyesét. Ráadásul csapata a Red Bull Salzburg 2-0-ra kikapott a Rapid Wien együttesétől. Duplán bánkódhattak.
A londoni olimpiáról 17 éremmel - nyolc arany, négy ezüst és öt bronz - hazatért magyar olimpikonokat fantasztikus ünneplésben részesítették hétfőn délután a Syma Csarnokot teljesen megtöltő sportrajongók.
A kongói olimpiai csapat tagjai közül egy sportoló, két edző és egy sportvezető tűnt el nem sokkal a záró ceremóniát követően. A hívásokra sem reagálnak.
Az otthon és külföldön zajló politikai és gazdasági viták után Magyarország most más okból került a címlapokra a világban: a magyar olimpiai csapat ugyanis felülmúlta a korábbi várakozásokat és kiváló teljesítményt nyújtva a kilencedik helyen végzett a londoni játékok összesített éremtáblázatán – írja a Wall Street Journal (WSJ) kelet-európai témákkal foglalkozó szerkesztőségi blogja.