Labdarúgó Eb 2020: itt van a pályázó országok listája

Összesen harminckét ország, köztük Magyarország pályázik a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság egy-egy helyszínére. A tornát 13 ország egy-egy városban rendezik meg.

  • MTI MTI
Labdarúgó Eb 2020: itt van a pályázó országok listája

Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség elnöke szeptember 10-én jelentette be, hogy a kormány egyetértésével az MLSZ a budapesti Puskás Ferenc Stadionnal jelentkezik a rendezésre.

Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) április 25-ig várja a végleges pályázatokat. A végrehajtó bizottság jövő szeptemberben dönt a rendezőkről.

Michel Platini UEFA-elnök pénteken azt mondta: rendkívül büszke, hogy ilyen sokan érdeklődnek, az UEFA tagországainak több mint fele adott be pályázatot.

A 2020-as Eb-vel kapcsolatban két csomagra lehet pályázni: az egyik az elődöntőket és a finálét foglalja magában, míg a másik három csoportmérkőzést és egy egyenes kieséses – nyolcad- vagy negyeddöntős – összecsapást.

A pályázó országok és városok:

Magyarország (Budapest, Puskás Ferenc Stadion), Anglia (London), Azerbajdzsán (Baku), Belgium (Brüsszel), Bulgária (Szófia), Csehország (Prága), Dánia (Koppenhága), Fehéroroszország (Minszk), Finnország (Helsinki), Franciaország (Lyon), Görögország (Athén), Hollandia (Amszterdam), Horvátország (Zágráb), Izrael (Jeruzsálem), Írország (Dublin), Kazahsztán (Asztana), Lengyelország (Varsó vagy Chorzow), Macedónia (Szkopje), Németország (München), Olaszország (Róma vagy Milánó), Oroszország (Szentpétervár), Örményország (Jereván), Portugália (Lisszabon vagy Porto), Románia (Bukarest), Skócia (Glasgow), Spanyolország (Madrid, Barcelona, Bilbao vagy Valencia), Svájc (Basel), Svédország (Solna), Szerbia (Belgrád), Törökország (Isztambul), Ukrajna (Kijev vagy Donyeck) és Wales (Cardiff).

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?