A Szlovénia elleni barátságos meccsen már három góllal is vezetett Magyarország, de húsz perc alatt 3-3 lett.

Bár sokáig úgy tűnt, meglehet a győzelem, végül nem így történt, vagyis Gera Zoltán a hetedik meccse nem tudott nyerni az U21-es labdarúgó-válogatott edzőjeként. A csapat Szlovéniával játszott felkészülési mérkőzést Szombathelyen, és az 55. percben már 3-0-ra is vezetett, a szlovénok viszont tíz perc alatt lőttek három gólt, amivel így kiegyenlítettek.

A koronavírus miatt nézők nélkül játszott meccsen az MTK-s Bíró Bence mesterhármast szerzett (az egyik gólt tizenegyesből), a szlovéneknél Medved, Horvat és Matko volt eredményes.

Az utolsó tíz percben már nem született gól, pedig Medved kiállítása után öt percet emberelőnyben is játszhattunk.

Ezzel egyre szomorúbb képet fest a korosztályos magyar válogatott: Gera hét meccse tartó negatív sorozata mellett az U21-es korosztály már tizenhárom meccse képtelen bárkit is megverni.

hvg.hu Sport

Magyarország-Oroszország 2-3

Zárt kapuk mögött játszotta a Nemzetek Ligájában a második meccsét a magyar válogatott az oroszok ellen, a tét az volt, hogy melyik csapat kerül veretlenül a csoport élére.