Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Nem érdemes bolygatni a múltat, de azt azért nem árt megemlíteni, hogy Janics Natasa és Kovács Kati háborúból jöttek Pekingbe. Azt hittük, nem ússzák meg karcolásokkal. Látszólag mégis sikerült, mert a lányok hozták a „kötelező” aranyat.
Lénárt Ágota a magyar olimpiai csapat pszichológusa. Az egyik abból a kettőből, akik elkísérték a helyszínre a pekingi különítményt. Kimondani is fárasztó, százhetven emberre jut két pszichológus és nem azért, mert megfizethetetlenek. A szakma kihívásairól, személyes eredményeiről és az olimpikonokról kérdeztük.
A megszerzett négy éremmel, a csapat összteljesítményével elégedett volt Angyal Zoltán, a kajak-kenu válogatott szövetségi kapitánya, aki a pekingi olimpiai versenyek után az MTI érdeklődésére elmondta, amint azt a szövetség szűk vezetésének már a tavasszal jelezte, befejezi kapitányi ténykedését.
A Kovács Katalin, Janics Natasa kajakpáros remek, magabiztos versenyzéssel megvédte címét 500 m-en a pekingi olimpián, s ezzel megszerezte a magyar küldöttség második aranyérmét.
A pénteken, 1000 m-en csalódást keltve csak ötödikként zárt Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor kajakpáros 500 m-en is lemaradt a dobogóról a pekingi ötkarikás játékokon, a rövidebb távon negyedik lett.
Kovács Katalin nagy meglepetésre lemaradt a dobogóról a kajak egyesek 500 m-es versenyében a pekingi olimpián: a 32 éves csillag - aki pénteken másodikként ért célba a négyessel - bombabiztos favoritként csak negyedik lett a szám döntőjében. Győzött az ukrán Inna Oszipenko-Radomszka.
A rövidebb távon, 500 m-en nem sikerült érmet szereznie a kenu egyesek között versenyző Vajda Attilának a pekingi olimpián: ezúttal csak egy kilencedik hely jutott neki. A szegedi klasszis pénteken, 1000 m-en első lett, s ezzel a magyar küldöttség első aranyát gyűjtötte be a kínai fővárosban.
A bronzmérkőzésen Dél-Korea újra legyőzte a magyar női kézilabda-válogatottat, így megszerezte az olimpiai bronzérmet. A mieink nem játszottak alárendelt szerepet, sőt kicsit kiegyensúlyozottabb bíráskodás mellett akár nyerhettek is volna.
Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) fegyelmi bizottsága szurkolói botrányos viselkedése miatt 25 ezer euró befizetésére kötelezte a Sturm Grazot a Budapest Honvéddal a Bozsik Stadionban vívott Intertotó Kupa-visszavágón történtek miatt, ugyanakkor a magyar klubot is megbüntette.
Történelmi bravúrt hajthat végre a magyar férfi vízilabda-válogatott a pekingi olimpia vasárnapi zárónapján az Egyesült Államok csapata elleni fináléban.
Ludasi Róbert nézni sem bírta a kenu kettes versenyt. Máskor 750 méternél bekapcsolódott, most a telefonját kapcsolta be és nem hitt a fülének, amikor a magyarországi „riportere” többször is elmondta, hogy a Kozmann, Kiss kettős a harmadik helyen áll.
Gyenesei István sportot felügyelő önkormányzati miniszter azt javasolja, hogy a pekingi ötkarikás játékokon bronzérmes Kozmann György, Kiss Tamás kenukettes az olimpiai bajnokoknak járó jutalmat kapja meg.
Visszavágott a magyar válogatott az Európa-bajnoki vereségért, és 11-9-re legyőzte Montenegró férfi vízilabda-válogatottját az olimpia elődöntőjében. Kásásék bejutottak a fináléba, ahol a Szerbiát legyőző USA csapata vár rájuk.