szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az USA nyugati partján található állam fellebbviteli bírósága továbbra is érvényben hagyta azt a törvényt, amely bűncselekménynek tekinti az internetes pókerezést. Az amerikai játékosok szövetsége a legfelsőbb bírósághoz fordul.

A Poker News Daily értesülései szerint a Poker Players Alliance (PPL) washingtoni igazgatója, Lee Rousso fordult a taláros testülethez, megkérdőjelezvén a 2006-ban életbe lépett törvényt (Gambling Act).

Az érdekvédelmi szervezet egyik vezetői posztját betöltő Rousso szerint a rendelkezés alkotmányellenes, mivel szerinte megsérti az Egyesült Államok alkotmányának kereskedelemmel foglalkozó záradékát. A fellebbviteli bíróság ítélete után a PPL az állami Legfelsőbb Bírósághoz folyamodhat a továbbiakban.

„A Legfelsőbb Bíróságon múlik, hogy milyen megítélés alá esik a kereset, úgy vélem jó esély van rá, hogy megfordítják a jelenlegi határozatot” – nyilatkozta Rousso a Poker News Daily-nek. „Azt sem tartom kizártnak, hogy az USA Legfelsőbb Bírósága előtt végezze az eset, mert az állami bírák ritkán hoznak olyan ítéletet, amely szembemegy az adott állam törvénykezésével.”

A pókerről mindent
A hvg.hu pókerrovatának szakmai partnere a poker24.hu.
„Az állam érdeke, hogy megvédje polgárait a hazárdjáték kockázataitól” – áll a bírósági ítélet összefoglalójában. „Az ilyen téren érintett vállalkozásoknak pedig csupán alacsony költséget jelent az állam határain kívül folytatni eddigi tevékenységüket, úgy, hogy megfelelnek a hatályos törvényeknek. Rousso keresetében nem tudta hitelt érdemlően alátámasztani, hogy a Gambling Act túlzott megszorításokkal élne.” A bíróság emellett úgy határozott, hogy ahelyett, hogy az internetet különálló jogi elemzések keretében vizsgálná, azt a telefonos és rádiós szabályozáshoz hasonlóan veszi górcső alá. Az indoklás szerint a világháló ugyanazon célt szolgálja, mint a régebbi technológiák, csupán „gyorsabban, olcsóbban és hatékonyabban”.

Rousso legközelebb tehát a Legfelsőbb Bíróságon próbálja majd megvédeni indoklását, mely szerint a törvény protekcionista jegyeket hordoz, amely az élő kártyaszalonok és kaszinók helyzetét részesíti előnyben. Washington államban egyébként a legszigorúbb az online póker szabályozása, a játékosok itt azonos elbírálás alá esnek azokkal, akiknek a számítógépén gyerekpornót találnak. Aki lebukik, az akár öt évig terjedő börtönbüntetést és tízezer dolláros bírságot is kaphat, emellett lefoglalhatják házát, autóját és egyéb tulajdonában lévő ingóságokat is.

A PPL a mostani ítélet ellenére tovább folytatja a harcát, hiszen korábban már komoly sikereket értek el: többek között Pennsylvaniában és Dél-Karolinában is törvény mondja ki: a póker nem szerencsejáték, hanem tudásalapú időtöltés.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Sport

Mennyit hoz a póker legalizálása?

Korábban is komoly érv volt az élő és az online póker legalizálása mellett küzdők kezében a tény, hogy a legalizált szerencsejátékok az államoknak bevételt jelentenek, és a feketegazdaságot gyengítik.

hvg.hu Sport

Aki pókerezik, nem kaphat hitelt Írországban

Az Ír Hiteltanácsadó Szövetség nevével fémjelzett dokumentum figyelmeztette a szerencsejátékosokat, köztük az online póker szerelmeseit, hogy a válság újabb következményével kell szembenézniük.

hvg.hu Sport

Az EU nem jutott dűlőre az online póker szabályozását illetően

Míg az Egyesült Államokban hosszú ideje tart a huzavona az internetes póker és szerencsejáték szabályozását illetően, Európa egyes országaiban sikeres rendelkezéseket léptettek életbe. Az Európai Parlament egyik nemrégiben meghozott döntése azonban rávilágít, hogy az öreg kontinens is ugyancsak megosztott a kérdést illetően.