Hírlevelek
Menü

Olvasási mód:

Betűméret:

Betűstílus:

Pavló Péter
Szerzőnk

Pavló Péter

Pavló Péter Tech

„A legnagyobb hátráltató tényező egyértelműen az ember” – nyerhet-e Magyarország a metaverzumokkal, és mikor terjednek el ezek?

A metaverzumok jelenleg a fejlesztési szakaszban járnak, az igazi elterjedésük csak a következő évtizedben várható. Hogy Magyarország ebből mennyire veszi majd ki a részét, az egyelőre kérdés, de az biztos, hogy egyfajta üzleti érettség szükséges lesz, ha nem akarunk nagyon lemaradni – mondja Papp László, a Gartner magyarországi és bulgáriai képviseletének vezetője.

Pavló Péter Tech

3-5 éven belül feje tetejére állhat sok munkahely, bárhol is dolgozik, jó eséllyel észre fogja venni

Bár Európában egyelőre még csak a változás elején járunk, több távol-keleti országban már aktívan használják a hétköznapi munkában a metaverzumot. A kiterjesztett- és kevert valóságban Kovács Gergely, a Védelmi Innovációs Kutatóintézet kutatója szerint óriási a potenciál, a következő néhány év fejlődését pedig egyértelműen meghatározzák majd ezek a technológiák.

Pavló Péter Tech

A lehetetlent kell most teljesíteni, hogy ki tudják menteni a Titanic roncsaihoz indult turistákat a Titan tengeralattjáróból

Valószínűleg 3800 méteres mélységből kellene kimenteni azt az öt embert, akik a Titanic roncsaihoz indultak és a Titan nevű tengeralattjáró fedélzetén rekedtek a vízfelszín alatt. Az eddigi legmélyebb mentést 480 méteren sikerült elvégezni, 50 évvel ezelőtt. Emberi számítások szerint legfeljebb péntekig van ideje a mentőcsapatnak véghezvinni a lehetetlent.

Pavló Péter hvg360

Amikor tízezreket rúgnak ki éppen, megéri programozónak állni? Lesz ebből itthon milliós fizetés?

Az elmúlt hónapokban két dologról szólt a technológiai ipar: az elbocsátásokról és a mesterséges intelligencia berobbanásáról. Mindkettő jelezheti azt, hogy az évek óta hangoztatott programozóhiánynak vége van, ezért az iparági szereplőket és magát a mesterséges intelligenciát is megkérdeztük, mire számíthatnak azok, akik kódolásra adnák a fejüket.

Pavló Péter Tech

Nagy élmény kis problémákkal: kipróbáltuk a Szegedet Hódmezővásárhellyel összekötő tram-traint

Kedden délelőtt a Szeged pályaudvaron vártuk, hogy befusson az utastájékoztató táblán is folyamatosan ígért tram-train. Egy óra várakozást követően egy netes keresés után derült ki, hogy ez mostanában nem fog megtörténni. Kipróbáltuk a Szeged és Hódmezővásárhely belvárosait összekötő járművet, amely megállóinak listája ugyan már a második napon borult, de azért tényleg nagy élmény utazni rajta.

Pavló Péter Tech

„Elon, édesanyádat elvitted már a Marsra, és vissza is hoztad?” – interjú Neil deGrasse Tysonnal

Elérhető cél, hogy kevesebben higgyenek az áltudományos híreszteléseknek, de ehhez bele kellene nyúlni az oktatási rendszerbe – mondja Neil deGrasse Tyson, aki asztrofizikusként évtizedek óta dolgozik azon, hogy a tudományos eredményeket közérthető formában tálalja. A szakemberrel erről és a James Webb-űrteleszkópban rejlő potenciálról beszélgettünk, és azt is megtudtuk, elutazna-e a Marsra.

Pavló Péter Tech

Mini atomreaktor: megérkezett az Asus új csúcsmobilja, a ZenFone 8

Az Asus szakított a trendekkel, és a hatalmas képernyő helyett egy jóval kisebb panellel, ezzel együtt pedig sokkal könnyebben használható csúcsmobillal rukkolt elő. A ZenFone 8 legerősebb változatában a Snapdragon 888-as processzor mellett 16 GB RAM-ot találhatunk, az akkumulátorral pedig akár másfél-két napig is kihúzhatjuk egy feltöltéssel.

1 2 3 4 5 6