Gergely Márton

Gergely Márton
 

"Orbán gulyásfasizmusa a legnagyobb teljesítmény Franco diktatúrája óta"

Orbán Viktornak nem kell túlélési üzemmódba váltania, hogy a jelenlegi válságot uralni tudja – állítja Anton Sekovcov, a Bécsi Egyetem oktatója. Az ukrán kutató szerint a járvány tovább gyorsítja az európai szélsőjobb átalakulását, fősodorba kerülését. A nyugati mozgalmakban mintaállammá egyre inkább a késő-Kádár-kori Magyarország válik.


Német Európa-ügyi államtitkár: Illiberális társadalmaknak nincs helyük az EU-ban
 

Német Európa-ügyi államtitkár: Illiberális társadalmaknak nincs helyük az EU-ban

Európa az életbiztosításunk – állítja Michael Roth, a német kormány Európa-ügyi államtitkára, aki szerint a liberális demokráciák népszerűségét hozza el a mostani válság. A szociáldemokrata politikus nem érti, miért nem volt hajlandó az Orbán-kormány korlátozni a magyar felhatalmazási törvény hatályát. Várja, hogy a jövőben rendszeres jogállami vizsgálat alá essenek a tagállamok, és pénzzel is büntessék a vétkezőket.


Gergely Márton: Orbán és a jogállamszabású gorilla
 

Gergely Márton: Orbán és a jogállamszabású gorilla

Kilátástalan próbálkozás a menekültügyről értelmes vitát folytatni. A jog azonban arra való, hogy az érzelmeket félre tudjuk tenni. Az Európai Bíróság ítélete után kimondhatjuk: Orbán szerződésszegésre építette a bölcs országvezető imázsát.






Orbán a döntő pillanatban néma, pedig neki is megüzenték:
 

Orbán a döntő pillanatban néma, pedig neki is megüzenték: "teszteljetek, bolondok!"

Az ötvenedik fertőzött regisztrálása után két héttel tetőzik a járvány, ha egy kormány a megfelelő választ adja rá – ezt mutatják a számok. Az is látszik, hogy amelyik ország halogatja a szigorú intézkedéseket, hetekkel elhúzza a vírus terjedését. A magyar járványügy kedden regisztrálta az ötvenedik beteget. Az állam páratlan kihívás előtt áll, amit a kormány és a társadalom sokáig habozott belátni.









Egy brit Budapesten: A kisebbséghez tartozom, ebből kell kihozni a legtöbbet
 

Egy brit Budapesten: A kisebbséghez tartozom, ebből kell kihozni a legtöbbet

Hogyan tekint a Brexitre egy Budapesten élő brit állampolgár, aki ráadásul Észak-Írországban született? Owen Good aggódik Belfastért, elszomorítja a kilépés, és igyekszik a kis dolgokban megtalálni az értelmet. A 30 éves műfordító kilenc éve él Magyarországon, és szerkeszti a hazai irodalomról angolul hírt adó HLO.hu-t.