Kocsis Máté: A svédek láthatóan úgy döntöttek, hogy nem akarnak a NATO tagjai lenni
A Fidesz-frakció a négy évvel ezelőtti svéd oktatóvideó miatt továbbra sem tudja támogatni a svéd NATO-csatlakozást.
A Fidesz-frakció a négy évvel ezelőtti svéd oktatóvideó miatt továbbra sem tudja támogatni a svéd NATO-csatlakozást.
Eltörölné a vétót a legtöbb uniós döntésnél és megkerülhetetlenné tenné a jogállamisági feltételek teljesítését a német és a francia kormány kedden bemutatott közös javaslata az Európai Unió reformjára. A küszöbön álló bővítésre készülve jönne a többsebességes Európa, melynek magjába csak azok férnének bele, akik elkötelezettek a jogállamiság és az integráció mellett. Az uniós alapértékeket be nem tartóknak pedig maradna a periféria.
Felelős és hazaszerető magyarok nevelését tűzte ki célul az önálló állampolgári ismeretek tantárgy, mely idén két új tankönyvet is kapott. Ezekből a 8. és 12. évfolyamosok nem csak azt tudhatják meg, hogyan kell ügyeket intézni, és érdemes-e tévét venni áruhitelre, hanem az alaptörvényből vett idézetekkel a hagyományos családmodellről is tanulhatnak, és rezsicsökkentés fenntartására is magyarázatot kapnak. Az árakkal viszont nem tudtak lépést tartani a könyvek.
Kampánystartnak is beillő beszédet mondott a miniszterelnök az V. Demográfiai Csúcson, ahol azt is megtudhattuk, hogy a magyar feleségek élete nem könnyű, és a magyar társadalom alapvetése, hogy minden teher a nőkre hárul. De nem baj, mert hamarosan jön a magyar családpolitikai program 2.0., és a liberális elitet is félre fogják tolni.
Az államfő meghirdette a szabadságharcot, ezzel együtt a magyar családok 12 alaptörvényét a Demográfiai Csúcson. Ezek között olyanokat, hogy aki kislánynak született, nőhessen fel lányként, aki kisfiúnak, fiúként, illetve hogy versenyképes köznevelés, korszerű egészségvédelem kell.
Itt nem fúj mindig a szél, nem a bűnözésről kapta a nevét és nem képtelenség megtanulni az egyforma utcák neveit. Leszámolunk a csikágói mítoszokkal, hogy bemutassuk az igazi Külső-Erzsébetvárost, ahol a gangokon a lakók élnek, a hátsó udvarokon pedig a történelem. Ja, és a Túró Rudit is itt találták fel.
A külföldi kormányoknak fejfájást, a nemzetközi pártoknak kampánytémát, a szélsőjobboldal híveinek muníciót szolgáltat a nemzetközi sajtóban egyre gyakrabban szereplő Orbán Viktor. De hogyan jutott el a magyar miniszterelnök a német Bild szerkesztőségéből a katari pódiumbeszélgetésen át Tucker Carlsonig, egyáltalán kinek készülnek ezek az interjúk, és mennyire számítanak a nemzetközi politikai porondon?
Nemsokára, hamarosan és most már tényleg bármikor! Spoiler: a 11 eddigi határidő közül kettő nem járt még le.
Két nap hallgatás után megszólalt a külügy az 1956-os forradalmat fasiszta lázadásnak nevező orosz állami tankönyv ügyében: államtitkári szinten nyilatkozták, hogy egyértelmű, mi volt 56-ban, úgyhogy erről nem nyitnak vitát senkivel. Pedig hét éve még beleálltak az ügybe. Közben jobboldali véleményformálók is jelezték nemtetszésüket.
Rendszeresen és magas szinten egyeztet magyar miniszterekkel David Pressman, aki szerint az Egyesült Államok is békét akar Ukrajnában, ahhoz viszont az út Kijev támogatásán keresztül vezet. Az amerikai nagykövet Navracsics Tibor meghívására utazott Veszprémbe, ahol a Máltai Szeretetszolgálat rehabilitációs programjában felújított "pokoli toronyba" is ellátogatott, de azért kultúrára is bőven jutott idő.
A lengyel és a szlovák kormányfő hivatala is megerősítette lapunknak: sem az államalapítás ünnepére, sem az atlétikai vb vasárnapi eseményeire nem kaptak meghívót a magyar kormánytól aznapra, amikor ázsiai autokraták és bukott régiós politikusok gyűltek össze Budapesten.
A köztársasági elnök egy éven belül másodszorra látogat Ukrajnába, és a tervek szerint szerdán találkozik Volodimir Zelenszkijjel, miközben Orbán Viktor még mindig nem fogadta el az ukrán elnök meghívását. Novák Katalin eddig is különutas politikát képviselt az orosz agresszióval szemben, de ez sokkal inkább szándékos szereposztásnak tűnik, mint egyéni akciónak. Az ukránok szerint viszont nyilvánvaló, hogy a hatalmi piramis csúcsán a miniszterelnök áll.
David Pressman viselkedése gusztustalan, az amerikai kormány ráerőlteti másokra, hogy imádják a transzokat, a demokratáknak migránsok viszik házhoz a vacsorát, Orbán Viktor nem oroszbarát és minden politikus hazudik – röviden ez volt Tucker Carlson előadása a Millenárison.
Három régió, három közösség, hat parlament, egy király – kevés olyan zavarba ejtő politikai berendezkedésű ország van Európában, mint Belgium. Nem csoda, hogy időről időre felvetődik a kettészakadás gondolata, legutóbb éppen a nacionalista Flamand Érdek előretörése miatt. Tény, hogy a flamand és vallon ellentét néha egészen abszurd jelenetekhez vezet az országban, de ennél azért bonyolultabb a helyzet. Brüsszelen például valószínűleg nem tudnának megegyezni a felek.
A kohéziós alapok egy része, valamint az 5,8 milliárd eurós helyreállítási alap azért nem érkezik, mert a magyar kormány nem teljesíti az ehhez szükséges jogállamisági feltételeket. Ukrajnát valóban támogatja az EU, de nem a tagállamoknak szánt költségvetésből. Nem is tehetné, hiszen Kijev nem az Európai Unió tagja.
A kormány szerint nincs elég szakember, ezért úgy módosítanák a szabályozást, hogy ha a szakasszisztensnek kérdése van, akkor "hír- vagy távközlési eszközön" kérdezhetne a patikustól. A kamara súlyosan elhibázottnak tartja a javaslatot, mely szerintük csak a nagy gyógyszertári láncoknak kedvezne, a betegeknek biztosan nem.
Rohamosan megnőtt azoknak a magyaroknak a száma, akik az elmúlt években lakást vásároltak a Kanári-szigeteken, azon belül is főleg Tenerifén. Az időjárás, a nyugalom és az elfogadó társadalom mellett a legtöbben befektetési szemponttal magyarázzák a jelenséget, mások szerint azonban csak egy lufiról van szó. De még az is lehet, hogy így is megéri.