A NER titkolózó milliárdosai újabban nem bizalmi, hanem alapítványi vagyonkezelőknél rejtik el a pénzüket
Dúsgazdag üzletemberek tucatjai alakítottak vagyonkezelő alapítványokat az elmúlt hónapokban, akik szoros kapcsolatban állnak az Orbán-rendszerrel. A trendi alapítványi megoldás a bizalmi vagyonkezelőknél is jobban védi a magánszférát.
Nehéz lesz választani: ugyanazt mondják a balliberális ellenzéki pártok, és sokban hasonlítanak a Mi Hazánkra is
Alig különböztethetők meg egymástól az ellenzéki pártok gazdasági üzenetei, holott mindegyik azt szeretné elérni, hogy a válságos évektől szabadulni vágyó, az ország és saját háztartásuk helyzetét borúsan látó szavazók éppen őt válasszák a júniusi kettős voksoláson.
Magyar Péter Rogán ellen indított hadjárata magányos harcosként aligha nyerhető
A Fideszhez közeli körökben úgy tartják: aki Rogán Antalt támadja, annak Habony Árpáddal és Szalay-Bobrovniczky Kristóffal is meggyűlik a baja.
Érik a vasúti privatizáció terve, a NER-milliárdosok pedig már dörzsölhetik a tenyerüket
Az autópálya-üzemeltetéshez hasonlóan koncessziós megoldással vonhat be tőkét a kormány a vasútfejlesztésbe. A vasút magánosítására készült ötletbörzének egy szűk kör lehet a nyertese.
Ez az a cég, amely befolyásos hazai és nemzetközi támogatókkal tarolta le a hazai influenszerpiacot
A Post For Rent nevű cég az influenszermarketing bevételeinek akár a felét is magáénak tudhatja az elmúlt években. Az alapítók NER-közeli vállalkozók.
A kormány elintézte: éppen a bizalom csappanhatott meg a bizalmi vagyonkezelés iránt
Kétszer is változtak a bizalmi vagyonkezelés szabályai, holott ez az intézmény a családok hosszú távú vagyontervezését alapozná meg.
Néhány fidelitasos megmutatta, hogyan kell a NER-ben sokmilliárdos cégbirodalmat építeni
Milliárdos állami támogatások és megrendelések egyengették a Fidelitas egy maroknyi csapatának útját, hogy hat év alatt a nulláról építsen fel egy nagy vállalatcsoportot, háttérben a legfelsőbb politikai körökből érkező mentorokkal.
Villámgyors vezércsere az egykori akadémiai intézetnél, egy ingatlanhoz is köze lehet
Váratlanul közös megegyezéssel távozott posztjáról a Magyar Kutatási Hálózat Agrártudományi Kutatóközpontjának főigazgatója, Vida Gyula. A kutatók egy budai, pasaréti ingatlant sejtenek a háttérben.
A teljes globális nagypolitikát feldúlja az, ami most Izraelben történik
Gyűlöletet szított a zsidókkal és a bevándorlókkal szemben is a kiújult közel-keleti konfliktus a nyugati társadalmakban. A nagyhatalmi helyezkedések ideológiai és geopolitikai szekértáborokat zavartak össze, a káosz a szélsőséges erőknek kedvezhet.
Orbánék százmilliárdokat öntenek Debrecenre, de így is elveszthetik kirakatvárosukat
Irdatlan mennyiségű befektetés érkezik ezekben a hónapokban Magyarország második legnagyobb városába, mégis kapaszkodnia kell a Fidesznek, hogy a jövő évi önkormányzati választáson az övé maradjon. A politikai döntések sokszor megalapozatlanok, és felkészületlenül érték a debrecenieket.
Titokzatos üzleti kör juttatta csúcskategóriás belvárosi luxusszállóhoz Tiborcz Istvánt
Terebélyes cégháló jórészt névtelen tagjai ügyködtek csaknem egy évtizeden át, hogy Tiborcz István BDPST Groupjának a neve alatt novemberben megnyílhasson a luxusban is kivételes Hotel Dorothea. A sameszok, akik adták-vették Tiborcznak az ingatlanokat, maguk is vagyonosok lettek.
Antall György: Így lehet megakadályozni, hogy elkártyázzák a családi vagyont
Szeptember 12-étől bezárult az a kiskapu, amely hatalmas vagyonok adómentes felhalmozását és adásvételét tette lehetővé a bizalmi vagyonkezelőkön keresztül. Az egyik engedélyes vagyonkezelő, az Apelso Trust tulajdonosát, Antall Györgyöt, a néhai miniszterelnök, Antall József fiát kérdeztük az elmúlt tíz év és az új szabályozás tapasztalatairól.
Lázár a vállalati belső elhárítást is bevetette a MÁV-ügyek szivárogtatói ellen
Akkora számlát nyújtottak be kirúgásuk előtt a MÁV vezérigazgató-helyettesei Lázár János miniszternek, hogy abból már tényleg ki lehetett volna javítani a vasúti infrastruktúra főbb hibáit.
A Nemzeti Ellehetetlenítés Rendszere: most éppen egy fontos vetőmagos céget tesz tönkre a kormány
Csődközeli helyzetbe került az az akadémiai cég, amely a magyar termőterületek mintegy felét látja el a búza vetőmagjával. Az ide vezető úton a kormány először az MTA kutatóhálózatát bombázta szét, utána az egyetemi autonómiát sértette meg a Fidesz-közeli alapítványokkal, majd a pénz is elfogyott.
Dől az állami pénz Tokajra, ám épp a híres borok egyre kevésbé népszerűek
Az állami beruházások a tokaji borvidékre összpontosítanak, a szakmai egyetértés azonban hiányzik: így épül Hegyalja gazdasági-turisztikai környezete, ahol régi-új szőlőbirtokain a kormányfő családja is gazdálkodik.
Olcsón internetezhetnének a legszegényebbek, de az állam és a szolgáltatók keresztbe tesznek ennek
Júliustól az internetszolgáltatás mindenkit megillet, a legszegényebbek számára még egy kötelezően alacsony ár is életbe lépett. Ám sem a távközlési cégek, sem a médiahatóság nem érdekelt abban, hogy a szolgáltatás ismert és népszerű is legyen.
Mészáros Lőrinc beszállni készül az áfacsalásokkal sújtott, ám sok EU-pénzzel kecsegtető kertészkedésbe
Egyre aktívabbak az áfacsalók a zöldség-gyümölcs kereskedelemben – állítják kertészek, akik szerint az ok abban keresendő, hogy a magyar adókulcs kétszer-háromszor akkora, mint a szomszéd országokban. Az adóelkerülést a romló gazdasági környezet is ösztönzi. Viszont az ágazathoz hamarosan dőlnek az olyan uniós pénzek, amelyeket Brüsszel sem blokkol.