Izgalmas szemüveget jelentett be a Xiaomi – videó
Bár csak holnap kerül sor a Xiaomi nagyobb sajtóeseményére, a kínai gyártó ezt megelőzően az Apple „nagy napjára” időzítette különleges okosszemüvegének bemutatását.
Bár csak holnap kerül sor a Xiaomi nagyobb sajtóeseményére, a kínai gyártó ezt megelőzően az Apple „nagy napjára” időzítette különleges okosszemüvegének bemutatását.
A Canon több hónapnyi felvezetés után kedden végre bemutatta a legújabb tükör nélküli fényképezőgépét, amelyet egyértelműen profi felhasználásra készített.
Sem készpénz, sem hagyományos, sem digitalizált bankkártya nem feltétlenül szükséges ahhoz, hogy kifizessünk valamit például a fodrásznál.
A Perseverance marsjáró által a marsi sziklából vett kőzetminta már át is esett egy gyors elemzésen, és ez alapján izgalmas dolgokra számíthatunk a jövőben.
55 ember vehet részt a Molnupiravir tesztelésében Magyarországon.
Október 1-jén indul 1850 kilométeres útjára a Nellie Bly, a tengeri jármű haladását az Egyesült Államokból felügyelik majd.
A TikTok a jövőben több segítséget akar adni azoknak, akiket negatív gondolatok gyötörnek.
A Szegedi Biológiai Kutatóközpontjának (SZBK) szakemberei szerint az eredmények révén jobban megérhető, hogy az immunrendszer miként reagál bizonyos molekulákra, és másokra miért nem.
Sajnos elég valószínű, hogy a Google tartja magát a megszokott ütemtervhez, és az új szoftvert is csak a Pixel márkájú mobilokra lehet majd először letölteni.
Tudósok egy csoportja létrehozott egy anyagot, amelyet akár az első marsi „téglának” is nevezhetnénk. Csakhogy ebben másfajta alkotóelemek vannak, mint az igazi téglában.
Megunta a Xiaomi, hogy azokban az országokban is használják a telefonjait, amelyek tiltólistán vannak, így sajátos módon próbál érvényt szerezni a korlátozásoknak.
Az idén bemutatott, teljesen elektromos Ford Mustang Mach-E minden korcsoport számára kínál valamit.
A Colossal nevű cég már össze is gyűjtött 15 millió dollárt a meghökkentő projektre. Nem teljesen mamutot hoznának létre, a feltámasztott állatnak elefánttól származó jegyei is lennének.
A Microsoft egyik legilletékesebb szakembere, a Windows 11 fejlesztéséért is felelős Panos Panay mutatta be a Twitteren, hogyan változik meg a Fotók alkalmazás az új operációs rendszerben.
Ma mutatja be az Apple idei új iPhone-jait. Egy felmérés alapján úgy tűnik, a készülékek leleplezése előtt még nem túl nagy a hajlandóság a váltásra.
Miközben semmilyen tudományos bizonyíték nincs erre. Minaj a Twitteren írta meg ismerőse „tapasztalatait”, de a mikroblog nem távolította el a posztot.
Amerikai virológusok úgynevezett hibrid immunitásról tettek jelentést, ami a jelenleg ismert variánsok ellen biztosan, de talán még a jövőbeni koronavírus-mutációk ellen is működhet. Ilyen képességgel viszont kevesen rendelkeznek: csak olyanok, akik átestek a betegségen és mRNS-alapú oltást kaptak utána. De közülük sem biztos, hogy mindenki.
A cég által épített Starship űrhajónak, amely egyszer valamikor embereket vinne a vörös bolygóra, valahogy kommunikálnia kell a földi személyzettel is. Musk szerint a Starlink-hálózat erre is jó lesz.
A tiszti főorvosok azt javasolják, hogy ha a brit kormány rábólint a javaslatukra, akkor a gyerekeket egyelőre csak a Pfizer vakcinájával oltsák be.
A kaliforniai Livermore 6. számú tűzoltóságán 120 éve folyamatosan világít az úgynevezett Centennial Light Bulb (Százéves Villanykörte). Egy több mint száz éve, pár dollárért megvásárolt hétköznapi használati tárgy, amin nem fogott ki az idő, mert úgy tervezték, hogy minél tovább működjön. Némileg megmosolyogtató egy ilyen termékről olvasni közel félmillió forintos mobilkészülékkel a zsebünkben, amelyet tudatosan terveztek úgy, hogy az egy adott időintervallum – általában két év – után idejétmúltnak számítson, arra ösztökélve tulajdonosát, hogy a legújabb modellre cserélje azt.