Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

Veszélyben a Google képkereső szolgáltatása?

Szerzői jogokat sért a Google képkereső szolgáltatása a hamburgi tartományi törvényszék szerint.

  • MTI MTI
  • +${remainingCount} szerző
Veszélyben a Google képkereső szolgáltatása?
Az amerikai informatikai óriás ellen egy hamburgi képregényrajzoló indított pert, amiért a PsykoMan nevű teremtményéről több ábrázolás is szabadon elérhető a népszerű képkeresőn keresztül. A figurával díszített ruhákat, levelezőlapokat és posztereket is forgalmazó művész szerint a Google ezzel megsérti a motívumhoz fűződő kizárólagos szerzői és felhasználói jogait. 
 
A hamburgi bíróság az alkotónak adott igazat és megtiltotta a cégnek, hogy a PsykoMan-figurát nézőkép (thumbnail) formájában tárolja az adatbázisában (a találati oldalon a Google szerverein tárolt apró képek jelennek meg, a felhasználó ezekre kattintva jut el a forráshoz, az eredeti méretű képhez). 
 
A bíróság közleménye szerint a Google-nek a képregényhős öt különböző ábrázolását kell eltávolítania, továbbá köteles gondoskodni arról, hogy ezek többé ne bukkanjanak fel a képkereső szolgáltatás találati oldalain. 
 
Az ítélet nem jogerős, a cég október végéig fellebbezhet. Ennek nagy a valószínűsége, legalábbis Kay Oberbeck, a Google németországi szóvivőjének nyilatkozata alapján. Oberbeck szerint a bíróság "súlyosan elhibázott döntést" hozott, amely alapjaiban veszélyezteti a cég és más keresőszolgáltatások, például a Yahoo és az AOL működését. Ha ugyanis az ítélet jogerőre emelkedik, akkor rendszeresen át kellene vizsgálni az egész adatbázis, és törölni kellene a jogvédett képeket. Még az is előfordulhat, hogy a "világszerte egyedülálló" döntés miatt meg kell szüntetni a képkereső szolgáltatást - mondta Kay Oberbeck.
 
Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?