Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

Hatékonyabban dolgozhat Windowsa virtuális asztalain, mint eddig

Ha többféle feladatot is végzünk egy időben, jól jöhet, ha egymás mellett tudunk dolgozni rajtuk, és nem veszítjük el az áttekintést felettük.

  • hvg.hu hvg.hu
  • +${remainingCount} szerző
Hatékonyabban dolgozhat Windowsa virtuális asztalain, mint eddig

A Windows egyszerre csak egy munkafelületet kínál, azonban az úgynevezett virtuális desktopok lehetővé teszik a párhuzamos munkát, ehhez azonban speciális programok bevetésére van szükség. Közéjük tartozik az ingyenes Finestra Virtual Desktop is.

A programot innen tölthetjük le, majd az msi-fájlra kattintva telepíthetjük. Akár azonnal használatba is vehetjük, de érdemes előbb egy kicsit testre szabni – ezt egyébként fel is ajánlja a program.

Az indulása után leköltözik a tálcánkra, és alapból négy virtuális asztalt kínál, de ezek számát bármikor növelhetjük vagy csökkenthetjük, ha a jobb egérgombbal az említett ikonra, majd az "Options" menüpontra kattintunk. Itt sok egyéb lehetőséget is találunk, amelyek közül talán a leghasznosabb, hogy egyedi billentyűkombinációkat rendelhetünk az egyes asztalokhoz.

Ha a tálcán lévő ikonra állunk az egérrel, csíkban látjuk virtuális asztalainkat, és természetesen bármelyiket kiválaszthatjuk közülük. Ha viszont a jobb egérgomb/"Show Switcher" opciót választjuk, máris osztott képernyőn jelennek meg desktopjaink.

A kiválasztott és így nagyra növelt felületen egy kis animáció mutatja, milyen irányba mozgassuk az egeret, ha váltani akarunk virtuális asztalaink között.

A program zökkenőmentes használata mindenképpen igényel egy kis gyakorlást, utána viszont hasznos segítője lehet azoknak, akik szeretnek egyszerre több feladattal is megbirkózni.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?