Így kaphatja el azt, aki illetéktelenül nyúl a telefonjához

Az alábbi app megmutatja, ki próbálta meg – illetéktelenül – oldani a telefonunk zárolását.

  • hvg.hu hvg.hu
Így kaphatja el azt, aki illetéktelenül nyúl a telefonjához

Lehet, hogy a távollétünkben valaki úgy próbálta meg kitalálni androidos telefonunkat védő jelszavunkat, hogy mi arról nem is tudtunk. Nos, ennek véget vethetünk, ha telepítjük a Hidden Eye nevű appot.

Ez az alkalmazás fotót készít arról, aki helytelen PIN kódot vagy mintázatot ad meg telefonunkon. Valamennyi sikertelen próbálkozás után készül egy fénykép, és ha ez háromszor megtörtént (és mi is úgy állítottuk be az appot), csengőhanggal is figyelmeztet, valami nagyon nincs rendben.

A fotóval együtt a dátumot és az időpontot is rögzíti, így pontosan tudható, mikor történt a „behatolási kísérlet”. Valamennyi fotót elmenti a fényképek közé, sőt ha a Dropbox-szinkronizáció is be van állítva, akkor felhőbe is felkerülnek a képek.

Midas Ensemble Technologies

Az appot akkor is használhatjuk, ha nem volna kamera a készülék frontoldalán, ilyenkor persze csak egy feketeség van a fotó helyén, viszont három sikertelen próbálkozás után hanggal riaszt a telefon.

A Hidden Eye alkalmazás csak akkor működik, ha a jelszó több mint négy karakter.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?