Gombák ellen gombával a kertben? Tények és tévhitek a permetszer helyett használható talajoltóanyagokról
Sárkány ellen sárkányfű kell és nem permetszer.
Az alighanem legnépszerűbb lányregényt megíró Louisa May Alcott előtt tiszteleg a mai napon a Google.
184 éve ezen a napon született Louisa May Alcott amerikai írónő, akinek a gyerekkoráról igen sokan tudnak igen sokat. Leghíresebb műve, a Kisasszonyok című regény ugyanis saját gyerekkori élményeiből merít ihletet, azokat dolgozza föl.
A Google-kereső főoldalán látható különleges logó is a Kisasszonyokból „idéz”: a mű szereplői láthatók rajta, köztük az írónőt „megformáló” Jo, Beth, Amy, Meg March, valamint Laurie. No és persze a Google felirat betűi.
További érdekes Google-logókat talál, ha ide kattint. Ha máskor is tudni szeretne róla, hogy miért különleges az aznapi logó, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Sárkány ellen sárkányfű kell és nem permetszer.
Ha kétségei merülnének fel, akkor nézze meg a 2025-ös év első negyedéves számait.
A kormányfő Diogo Jotáról, Lázár Jánosról és a Tisza Pártról is beszélt egy videós interjúban, meg arról, hogy a felesége szólt neki: ne engedjen be egy migránst sem.
Kijev rákényszerülhet arra, hogy igazságtalan tűzszünetet kössön.
A rendezőtrió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk.