Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

A divat jegyében: limitált kiadású OnePlus 5 érkezett

Technológia. Művészet. Divat. Mi történik, ha kombinálják ezeket azért, hogy valami újat készítsenek? Megszületik például a Callection összeállítás, benne a OnePlus 5 limitált kiadású változatával.

  • hvg.hu hvg.hu
  • +${remainingCount} szerző
A divat jegyében: limitált kiadású OnePlus 5 érkezett

A neves, marokkói származású francia divattervező, Jean-Charles de Castelbajac és a OnePlus együttműködésének eredménye egy limitált szériás okostelefon, a OnePlus 5 JCC+. A telefon mellett táskák, polók, sapkák is részei a Callection kollekciónak.

A limitált szériás telefont tegnap mutatták be Párizsban, és a továbbiakban is csak Európában árulják, és a neten lesz elérhető október 2-tól, 559 eurós, azaz nagyjából 173 ezer forintos áron. Tulajdonképpen csak dizájnban különbözik az eredeti OnePlus 5-től, művészien színezett gombjai lesznek, a hátoldalán a művész írását utánzó feliratok láthatók. 8 GB lesz a RAM és 128 GB a belső tárhely. A limitált kiadású telefonon olyan háttérképek is lesznek, amelyek eredetijét maga a művész rajzolta.

OnePlus

A OnePlus társalapítója és globális igazgatója, Carl PEI elmondta, szeretnek kipróbálni új dolgokat olyan személyiségekkel, akik megtestesítik a „Never Settle” szellemiségét (a OnePlus jól ismert mottója talán úgy fordítható le, hogy sose köss kompromisszumot, ne pihenj, amíg nem éred el, amit akarsz, sose add fel). Ennek jegyében nagyszerű volt együttműködni egy olyan ikonnal, mint Jean-Charles de Castelbajac, akinek az ötletei folyamatosan megújítják a divatipart.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.