Ausztrália? Az nem létezik, csak kitaláció – a Microsoft keresője ezt állította több esetben is

Egy időre bedőlt az összeesküvés-elméleteknek a Bing kereső, és határozottan állította: Ausztrália nem egy valódi ország, csak kitaláció.

  • hvg.hu hvg.hu
Ausztrália? Az nem létezik, csak kitaláció – a Microsoft keresője ezt állította több esetben is

Az elmúlt napokban sok (esetenként ausztrál) felhasználó a közösségi médiában osztotta meg a tapasztalatait arról, hogy a Bing, a Microsoft keresője szerint Ausztrália egyszerűen nem létezik – írja a The Guardian.

A Bing az „Ausztrália létezik?” kérdésre adta a vitatható választ, egészen pontosan keresősáv alatt, rögtön két nagy betűvel szedve írta, hogy „No”, azaz nem. Fontos kiemelni, hogy nem a mesterséges intelligencián alapuló chatbotról van szó, hanem a hagyományos keresőről – az MI a jobb oldalon már nem tagadta az ország létezését.

@simon@bne.social (Mastodon)
Ami azonban a keresőt illeti, az elméletét két forrással is igyekezett alátámasztani, illetve, az azokból kiragadott néhány mondattal. Az gyorsan kiderül, hogy az egyik honlap összeesküvés-elméletek terjesztésére szakosodott, míg a másik az Ohiói Állami Egyetem weboldala, ahol bizonyára valamilyen tanulmányban foglalkoztak a jelenséggel – a kereső pedig kiragadott abból egy részletet.

Előbbiből egy olyan mondat lett kiemelve, melyben azt írták, „Ausztrália nem létezik”, és bármi, amit hallottunk róla, csak kitaláció – a képeket pedig a kormány hamisította.

A jobb oldalon lévő, integrált chatbot azonban már alaposabb kutatómunkát végzett, és azt írta, „Ausztrália egy valódi ország”. Megjegyezte azt is, hogy az ország gyakran terepe az összeesküvés-elméleteknek, mondván nem is létezik – az egészet csak a brit kormány találta ki „ürügyként” több tízezer rab kivégzésére. Zárásként azt is írja, hogy az ilyen állításokat már tudományos alapokon cáfolták.

Dobja a Bing nevet a Microsoft mesterséges intelligenciája

Egy elnevezés alá helyezi mesterséges intelligenciára épülő szolgáltatásait a Microsoft. Ezentúl a Bing chatbot, mint minden más MI-eszközt, a Copilot név alatt kell keresni. A cél, hogy így keljenek versenyre a félig-meddig házon belüli riválisukkal, a ChatGPT-vel.

A Microsoft szóvivője közölte: kivizsgálták a dolgot, és már javították a hibát, így Ausztrália újra létezik – immáron a Bing szerint is.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?