Egymillió iPhone egy nap alatt?
Ha rekordokról van szó, akkor már gyanítjuk: vagy a Google, vagy az Apple valamelyik „I”-termékéről lesz szó. Most éppen az iPhone a soros…
Ha rekordokról van szó, akkor már gyanítjuk: vagy a Google, vagy az Apple valamelyik „I”-termékéről lesz szó. Most éppen az iPhone a soros…
Hatvan éve, 1950. június 25-én az észak-koreai csapatok támadásával megkezdődött a koreai háború, a hidegháború első fegyveres konfliktusa.
Sarlósejtes anémiában (vérszegénységben) hunyt el Tutanhamon - állítják német tudósok, elvetve annak a februárban közzétett egyiptomi kutatásnak az eredményeit, amely a maláriát jelölte meg az ifjú fáraó halálának okaként.
Biszku Béla ezúttal személyesen próbálta letiltani a róla szóló filmet. A Biszku-filmet készítők ügyvédje úgy nyilatkozott a hvg.hu-nak: Biszku Béla közszereplő, és ha leül egy kamera elé, nem gondolhatja azt, hogy ebből nem közszereplés lesz. A filmesek egyike a hvg.hu-nak elmondta azt is, hogy a moziban látható kapucsengő nem Biszku Béláé, annak alapján nem azonosítható a volt belügyminiszter lakása.
Száz éve, 1910. június 26-án született Roy J. Plunkett amerikai vegyész, minden idők legismertebb és legszélesebb körben használt polimer vegyületének, a teflonnak a feltalálója. A teflon az egyetlen felület, amelyen még egy gekkó sem tud felmászni.
Megérkeztek az első tesztek az iPhone negyedik generációjáról, és ahogy az várható volt, az újságírók többsége el van ragadtatva - olvasható az Apple blogon.
Az ókori Pannonián átvezető egyik legfontosabb római útvonalnak, a Borostyánkő útnak egy fogadója került elő a közelmúltban, Nemescsó közelében - olvasható a Sírásók blogon.
Nem lesz tűzijáték idén augusztus 20-án Miskolcon, a programra szánt összeg megtakarításáról Káli Sándor (MSZP) polgármester döntött, tekintettel az árvíz okozta károkra.
Zenemű lesz az univerzum keletkezéséből: a világ legnagyobb részecskegyorsítójában, az Európai Nukleáris Kutatási Szervezet (CERN) nagy hadronütköztetőjében (LHC) a fényhez közeli sebességgel ütköztetett protonnyalábok mérési eredményeit alakítják át az emberi fül számára is hallható hangokká.