A Fekete-tenger romániai tengerpartján olyan erős a strandok homokjának eróziója, hogy jó néhány év múlva a homokos partokat kedvelő turistának nem lesz érdemes odautaznia.
A brit rabok oktatásával foglalkozó szervezet, a Forum on Prisoner Education (FPE) legfrissebb jelentése szerint kötelező lenne a börtönökben a korlátozásmentes internet elérhetővé tétele.
Ha bármiféle biztonsági kockázata lenne a kecskeméti repülőnapon a médiaszemélyiségek programjának, akkor abban a svéd légierő nem vállalta volna a részvételt - közölte Bocskai István, a Honvédelmi Minisztérium (HM) szóvivője egy napilap cikkére reagálva hétfőn.
Az Intel tavaly indította el versenyét, amelyben a vállalatoknál, szervezeteknél még mindig használatban lévő legöregebb számítógépeket keresték Magyarországon, Csehországban és Szlovákiában. Mi győztünk.
A Deep Impact (Mély Becsapódás) amerikai űrszonda sikeresen útjára bocsátotta vasárnap reggel azt a modulját, amelynek a tervek szerint be kell csapódnia a Földtől jelenleg 133 millió kilométernyire lévő Tempel 1 üstökösbe.